STIŽE RASHLAĐENJE U OVE DELOVE SRBIJE: Toplotni talas prekinuće pljuskovi sa grmljavinom
SRBIJA je na udaru novog toplotnog talasa. Već ovog prepodneva temperature u zemlji dostižu 31 °C, u Beogradu je 30 °C. Pred nama je danas sunčan i vreo dan.

Foto: Novosti
Maksimalna temperatura biće od 33 do 37 °C, u Beogradu do 35 °C.
Kasnije posle podne u jugozapadnim predelima Srbije očekuje se jači razvoj oblačnosti i pojava lokalnih pljuskova sa grmljavinom.
Oni se očekuju uglavnom na širem području Prijepolja, Nove Varoši, Priboja, Sjenice i Tutina, naročito u brdsko-planinskim predelima.
U kratkom vremenskom intervalu može u ovim predelima lokalno da padne i više od 20 litara kiše po kvadratnom metru, uz kratkotrajne grmljavinske oluje.
Od utorka do kraja sedmice očekuje se sunčano i tropski toplo vreme.
Maksimalna temperatura sutra od 34 do 38 °C, a od srede od 35 do 39 °C, dok će sledeće sedmice temperature biti u mnogim predelima Srbije oko 40 °C, pojasnio je Đorđe Đurić u svojoj prognozi.
U Beogradu, u Vojvodini i drugim većim urbanim sredinama očekuju se tropske noći, što znači da se minimalna temperatura neće spuštati ispod 20 °C, u Beogradu ni ispod 25 °C.
Prema današnjim prognozama, nema na vidiku kada se očekuje značajnije zahlađenje sa padavinama, a ovaj vreo toplotni talas očekuje se najmanje bar do 20. jula.
Kako će toplotni talas biti praćen i veoma sušnim vremenom, uz deficit padavina, preporučuje se ogroman oprez da se ne pali vatra na otvorenom, zbog opasnosti od šumskih požara i niskog rastinja.
U narednih desetak dana vrednosti UV indeksa biće ekstremno visoke, pa u periodu od 10 do 16 časova ne treba se izlagati suncu duže od 10 minuta bez adekvatne zaštite.
Zbog visokih temperatura postojaće opasnost od toplotnog udara i sunčanice, pa se treba pridrižavati svih saveta doktora.
(Telegraf.rs)
BONUS VIDEO
Preporučujemo

BIĆE PAKLENO: Toplotni talas nam donosi i tropske noći, cela Srbija "u crvenom"
07. 07. 2024. u 07:24

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje
NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. u 20:19

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (0)