BUKNUO POŽAR U BLIZINI MANASTIRA KOD BELE PALANKE: Gori nisko rastinje, borova i hrastova šuma
NEDALEKO od manastira Uspenja Presvete Bogorodice u belopalanačkom selu Veta danas je buknuo požar velikih razmera, ali vatra za sada ne ugrožava tu pravoslavnu svetinju.
Foto: MUP
Požarom je zahvaćeno nisko rastinje, hrastova i borova šuma.
Današnji požar je treći koji je buknuo u blizini sela Veta za proteklih šest dana. Najpre je 11. avgusta buknuo požar iznad samog sela, na obroncima Suve planine, a potom je 13. avgusta vatra zahvatila područje od oko 90 hektara između tog sela i auto puta Niš-Pirot.
Veliki broj vatrogasaca iz Niša i Pirota, šumara i meštana uspevao je da velikom požrtvovanošću u oba prethodna puta izbori sa vatrenom stihijom bez dovođenja u opasnost samo selo Veta ili ugrožavanja saobraćaja na auto putu.
(Telegraf)
BONUS VIDEO: VANREDNA SITUACIJA: Borba sa vatrom na teritoriji Trgovišta još uvek traje
Preporučujemo
POŽAR U SJENICI LOKALIZOVAN: U pomoć stigli helikopteri Vojske Srbije
16. 08. 2024. u 12:24
VELIKI POŽAR ZAHVATIO JADOVNIK: Krenuo u jutarnjim satima i širi se šumom
15. 08. 2024. u 18:27
GORI IZMEĐU TREŠNjEVICE I SINjEG VIRA: Vatrogasci na terenu lokalizuju požar
14. 08. 2024. u 22:18
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
Hrvatice ODGLUMILE SUDAR, zvale policiju i uzele NOVAC - plan im ipak PROPAO, preti im zatvor
DVE 31–godišnje Bjelovarčanke osmislile su plan kako od osiguravajuće kuće da izvuku novac, ali njihov pokušaj završio je kaznenom prijavom i pokretanjem sudskog postupka.
04. 12. 2025. u 09:40
Komentari (0)