POTOP U SRBIJI TOKOM NOĆI: Pljuskovi će zahvatiti čitavu zemlju, evo do kada će padati kiša
REPUBLIČKI hidrometeorološki zavod upozorio je na pojavu pljuskova tokom večeri koji će zahvatiti čitave delove Srbije.
FOTO TANJUG/ TARA RADOVANOVIĆ
- Novo naoblačenje sa kišom koje je zahvatilo jugozapadne i zapadne predele Srbije, tokom večeri proširiće se na Vojvodinu, a tokom noći i na ostale delove zemlje. U Beogradu takođe oblačno, povremeno sa kišom - stoji u upozorenju RHMZ.
Hladno vreme s kišom zadržaće se za dane vikenda i u ponedeljak
Hladno vreme s kišom zadržaće se za vikend i u ponedeljak, a maksimalne temperature biće od 11 do 18 °S.
Intenzivnija kiša očekuje se od subote uveče prvo u Vojvodini, a u nedelju zatim i u centralnim krajevima Srbije.
Duvaće umeren i jak zapadni i severozapadni vetar, u nedelju (15.09.) u Vojvodini i sa udarima olujne jačine.
Količina padavina na severu zemlje iznosiće od 20 do 40 mm za 24 h.
Od utorka (17.09.) postepeni manji porast dnevnih temperatura.
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)