STIV VOZNIJAK DOBIO SRPSKI PASOŠ: Suosnivač Epla sa suprugom ugošćen u Generalnom konzulatu Srbije u NJujorku (FOTO)

Новости онлајн

21. 09. 2024. u 13:24

GENERALNI konzul Vladimir Božović Republike Srbije u Njujorku uručio je srpske pasoše Stivu i Dženet Voznijak, dočekavši ih u Generalnom konzulatu Srbije u Njujorku.

СТИВ ВОЗНИЈАК ДОБИО СРПСКИ ПАСОШ: Суоснивач Епла са супругом угошћен у Генералном конзулату Србије у Њујорку (ФОТО)

Foto: Iks/@SRBinNewYork

Oni su izrazili svoje uzbuđenje zbog sticanja srpskog državljanstva i želju da promovišu globalnu sliku Srbije.

Podsećamo, Vlada Srbije je decembra 2023. godine na predlog predsednika Srbije Aleksandra Vučića odlučila da dodeli državljanstvo Srbije suosnivaču kompanije Epl Stivu Voznijaku, kao i njegovoj supruzi Dženet Kej Voznijak.

U obrazloženju ove odluke navedeno je da bi prijem u državljanstvo Srbije američkog preduzetnika i računarskog inženjera Voznijaka i njegove supruge doprineo promociji naše zemlje u oblasti visokih tehnologija, jačanju nacionalnih interesa i ugledu Srbije kao zemlje četvrte industrijske revolucije, saopšteno je iz vlade.

BONUS VIDEO:

Hadžifejzović: Srbija pokazala kakvu moć ima, idioti u Sarajevu se pitaju zašto se neko naoružava

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

ODREKLA SE JAVNO RUSIJE, PA ODMAH DOŽIVELA OVO! Velika ruska zvezda nije ni sanjala da šta će da joj se desi