KOMPLETNO SE REŠAVA PROBLEM ZA SVA DOMAĆINSTVA: Vujović obišla radove na izgradnji nedostajuće kanalizacije u Bečeju
POTPREDSEDNICA Vlade i ministarka zaštite životne sredine Irena Vujović obišla je danas radove na izgradnji 61 kilometara kanalizacione mreže u Bečeju, kojom se kompletno rešava problem nedostajuće kanalizacije za sva domaćinstva u ovom mestu.
Foto: Jovana Rošul
Kad se završi rekonstrukcija postrojenja za preradu otpadnih voda, biće uspostavljen efikasan sistem upravljanja otpadnim vodama za sve građane i privredu Bečeja.
Vujović je istakla da je ovaj projekat od velikog značaja za Ministarstvo zaštite životne sredine, dodajući da se u ovom momentu radovi u Bečeju izvode na osam lokacija.
- Drago mi je što sam danas u Bečeju, gde se izvode radovi na izgradnji 61 kilometra kanalizacione mreže. Sada se nalazimo u Novom selu, bili smo i u Donjem gradu gde sam razgovarala sa građanima koji su godinama čekali ovaj projekat. Zadovoljni su i strpljivi, svakodnevno prate radove da bi što pre mogli da se priključe. Kad završimo projekat, Bečej će biti 100 odsto pokriven kanalizacionom mrežom, što su evropski standardi kojima težimo u svakoj opštini u Srbiji. Izgradnja nedostajuće kanalizacije će zadovoljiti potrebe još oko 9.000 građana, odnosno omogućiće više od 4.000 priključaka i zato još jednom pozivam sve građane da se priključe, jer je to izuzetno važno kako bismo sačuvali naše reke - rekla je potpredsednica Vujović.
Vujović je navela da je izgradnja nedostajuće kanalizacione mreže neophodna i kako bi postrojenje za preradu otpadnih voda radilo u punom kapacitetu.
- U narednih mesec dana kreću radovi i na potpunoj rekonstrukciji i proširenju postrojenja za preradu otpadnih voda. Ministarstvo koje vodim ulaže veliki napor kako bi se širom Srbije ubrzala izgradnja nedostajuće infrastrukture, a Bečej je jedan od najboljih primera. Ovi projekti su važni, kako bismo kvalitet životne sredine podigli na viši nivo. Zahvaljujući inicijativi opštinskog rukovodstva koje sluša potrebe građana, u Bečeju imamo i druge važne projekte za poboljšanje kvaliteta životne sredine. Zajedničkim snagama uspeli smo da saniramo nesanitarnu deponiju, a ulagali smo i u pošumljavanje i ozelenjavanje. Nastavićemo da realizujemo zelene projekte i u narednom periodu, jer su od velikog značaja za bolji kvalitet života građana - rekla je Vujović.
Preporučujemo
MITROPOLIT TEODOSIJE: Kosovo i Metohiju možemo izgubiti samo ako ga se sami odreknemo
17. 03. 2026. u 19:32
MARKO VODI BORBU SA MULTIPLOM SKLEROZOM: Pomozimo mu da dobije šansu
17. 03. 2026. u 18:47
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)