SAUČEŠĆE EPARHIJE BAČKE : U subotu molitve za postradale na Železničkoj stanici u Novom Sadu
MITROPOLIT bački Irinej uputio je saučešće porodicama i rodbini postradalih u nesreći na Železničkoj stanici u Novom Sadu , kada se danas oko podneva srušila nastrešnica sa stanične zgrade i usmrtila četrnaestoro ljudi.
Foto: MUP
- Sa velikom tugom u srcu primili smo vest o stradanju naših sugrađana u tragičnom događaju na Železničkoj stanici u Novom Sadu. Moleći se Gospodu Životodavcu da u Svoje naručje primi duše svih nastradalih i upokoji ih u Carstvu nebeskome, izražavamo najdublje saučešće njihovim porodicama, rodbini i prijateljima. Naše molitve jedinom Lekaru dušâ i telâ uznosimo i za što skoriji oporavak svih povređenih koji su preživeli ovu nesreću.- izjavio je mitropolit Irinej.
U svim hramovima Eparhije bačke, u subotu, 2. novembra, kada se, prema blagoslovu SPC molitveno sećamo svih upokojenih u Gospodu, u molitvama će posebno biti pomenuti i svi postradali u ovom nesrećnom događaju, a tokom svih bogosluženja u predstojećim danima čitaće s emolitve za potpuno izlečenje onih koji su pretrpeli telesne rane.
Inače, predsednik Odeljenja za spoljne crkvene veze Moskovske Patrijaršije Njegovo Visokopreosveštenstvo Mitropolit volokolamski Antonije izrazio je saučešće Njegovom Visokopreosveštenstvu Mitropolitu bačkom Irineju povodom tragičnog događaja u Novom Sadu.
"Sa bolom u srcu smo primili vest o tragičnom događaju na Železničkoj stanici u Novom Sadu, koji je prouzrokovao pogibiju i stradanje mnogih nevinih ljudi."- navedeno je,između ostalog, u poruci saučešća iz Moskve.
Preporučujemo
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (0)