GRAĐEVINSKI INŽENJER ZA NOVU S: Problem sa nadstrešnicom je nastao pre 60 godina i zbog neopreznosti arhitekte (VIDEO)
GRAĐEVINSKI inženjer Zoran Đorđević na Novoj S TV objasnio je da je problem sa nadstrešnicom na Železničkoj stanici u Novom sadu nastao pre 60 godina.
![ГРАЂЕВИНСКИ ИНЖЕЊЕР ЗА НОВУ С: Проблем са надстрешницом је настао пре 60 година и због неопрезности архитекте (ВИДЕО) ГРАЂЕВИНСКИ ИНЖЕЊЕР ЗА НОВУ С: Проблем са надстрешницом је настао пре 60 година и због неопрезности архитекте (ВИДЕО)](/data/images/2024-11-05/543058_screenshot-20241105-160455-chrome_fmob.jpg)
Foto: Printskrin
Zoran Đorđević - građevinski inženjer:
- Prvo, Železnička stanica u Novom Sadu je konstrukcija koju mi zovemo 'single point of failure' što znači da jedna jedina greška ruši celu konstrukciju a ona je rađena u sistemu u kom se danas ne radi barem jedno 20 godina. Nadstrešnica je visila na 18 žica koje liče na klavirske i one su dugoročno podložne koroziji ako se ne zaliju perfektno u pravom sistemu. Postoji i mnogo dublji problem a to je da je neko pre 60 godina napravio sistem koji može tako da se raspadne. Dosta stariji objekti nisu rizični, nama su rizični samo komunistički objekti. Oni su rađeni u novih tehnologijama sa komunističkim pristupom bezbednosti a ovo je slučajno jedan od takvih primera! Naravno da je arhitekta Farkaš, koji je projektovao Železničku stanicu, uradio sve po zakonu ali možemo da diskutujemo o neopreznosti i duhu vremena. Kad je rađen stari Žeželjev most, koji je rađen u istom sistemu, gospodinu Žeželju su pucali kablovi, to se i tada smatralo rizičnim. U građevinarstvu je nekad teško razdvojiti hrabrost, rizičnost, pamet i mudrost!"
![AMERIKANCI OTVORILI KINESKI BALON KOJI SU OBORILI: Ostali šokirani onim što se nalazi u njemu - Mogli su nas špijunirati! AMERIKANCI OTVORILI KINESKI BALON KOJI SU OBORILI: Ostali šokirani onim što se nalazi u njemu - Mogli su nas špijunirati!](/data/images/2025-02-11/571809_profimedia-0758018135_kf.jpg?time=1739277204)
AMERIKANCI OTVORILI KINESKI BALON KOJI SU OBORILI: Ostali šokirani onim što se nalazi u njemu - "Mogli su nas špijunirati!"
KINESKI špijunski balon koji je 2023. godine preleteo Sjedinjene Države bio je opremljen američkom tehnologijom koja je mogla omogućiti špijuniranje Amerikanaca, prema izvorima koji su direktno upoznati sa tehničkom analizom koju je sprovela američka vojska.
11. 02. 2025. u 13:30
![GRAĐANI U PANICI: More u Turskoj se povuklo više od 300 metara (FOTO) GRAĐANI U PANICI: More u Turskoj se povuklo više od 300 metara (FOTO)](/data/images/2025-02-11/571829_profimedia-0962212937_kf.jpg?time=1739280031)
GRAĐANI U PANICI: More u Turskoj se povuklo više od 300 metara (FOTO)
NAKON serije potresa na Santoriniju, more u Izmiru i mnogim drugim mestima duž egejske obale povuklo se više od 200 metara, objavili su turski mediji.
11. 02. 2025. u 14:15
![3 MILIONA SLEPACA U HRVATSKOJ: Tompson - to nije budala! Naši heroji su davno počinili masakr, a čiji smo mi? 3 MILIONA SLEPACA U HRVATSKOJ: Tompson - to nije budala! Naši heroji su davno počinili masakr, a čiji smo mi?](/data/images/2025-02-11/571873_vedrana-rudan-zoran-milanovic-marko-perkovic-tompson-foto-yt-printscreen-profimedia-ata-images-2_kf.jpg?time=1739290351)
3 MILIONA SLEPACA U HRVATSKOJ: "Tompson - to nije budala! Naši 'heroji' su davno počinili masakr, a čiji smo mi?"
"ČIJI smo mi? Pitajte Zagrebačku banku, Privrednu banku, pitajte Hrvatsku narodnu banku... Pitajte sve one koji nam se svakodnevno cerekaju sa svih portala i recite, imate Hrvatsku."
11. 02. 2025. u 17:12
Komentari (7)