NOVI SAD BEZ JAVNOG DOČEKA NOVE GODINE: Gradonačelnik Đurić - Uvažavamo bol i patnju porodica stradalih u nesreći na železničkoj stanici
14. 11. 2024. u 16:46
ODLUKOM gradonačelnika Novog Sada Milana Đurića, ovaj grad neće organizovati javne dočeke Nove godine, kao ni Srpske nove godine, iz pijeteta prema žrtvama tragične nesreće na Železničkoj stanici u Novom Sadu, kada je stradalo 14 osoba, a tri su teško povređene.
Povezane vesti

SAMO ZAGORKA DOLOVAC SPAJA SLUČAJ NADSTREŠNICA: Zašto se čak tri tužilaštva bave tragedijom u Novom Sadu i pogibijom 15 ljudi?
PROCESE protiv osumnjičenih da su svojim radom ili neradom doprineli da na železničkoj stanici u Novom Sadu 1.11. 2024. godine padne nadstrešnica i ubije 15 osoba, a dvoje teško povredi, vode čak tri tužilaštva u Srbiji - Više tužilaštvo u Novom Sadu, Više tužilaštvo u Beogradu i Tužilaštvo za organizovani kriminal.
06. 03. 2025. u 07:00

SUĐENJE ZA PAD NADSTREŠNICE DA BUDE JAVNO: Oglasilo se Više javno tužilaštvo u Novom Sadu
VIŠE javno tužilaštvo u Novom Sadu je na osnovu odluke Vrhovnog javnog tužilaštva u vezi eventualnog izvršenja više krivičnih dela sa koruptivnim elementima u toku preduzimanja svih građevinskih radnji preduzetih na Železničkoj stanici Novi Sad, uputilo celokupne spise predmeta Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu na rad i dalje postupanje Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal.
13. 02. 2025. u 12:49

ZA MEMORIJALNI CENTAR KIVIJU 310 HILJADA: Nastavlja se prikuljanje novca za izgradnju centra posvećenog fudbaleru stradalom u Novom Sadu
Vukosava Đapić Atanacković, generalni sekretar Sportskog saveza grada Zrenjanina, Velibor Mladenović, predsednik Fudbalskog saveza grada Zrenjanina i potpredsednici Branislav Pandurov i Darko Tošić, posetili su Knićanin i predsedniku lokalnog FK Potisje, Milošu Joviću, uručili ček na 310 hiljada donara, koliko je prikupljeno na nedavno završenom Zimskom turniru u malom fudbalu.
10. 02. 2025. u 10:20

NAREDBA O DOPUNI ISTRAGE ZA TRI DANA: VJT u Novom Sadu o odluci suda o optužnici za tragediju na Železničkoj stanici
POVODOM odluke veća Višeg suda u Novom Sadu, donete u postupku ispitivanja optužnice Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu podignute protiv 13 okrivljenih zbog tragičnog događaja, kada je 1. novembra 2024. godine usled rušenja nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu život izgubilo 16 osoba , a jedna zadobila teške telesne povrede, oglasilo se i Više javno tužilaštvo u Novom Sadu,
11. 04. 2025. u 15:34

JEDNOJ OSOBI UKINUT PRITVOR, ZA DEVET PRODUŽEN: Viši sud u Novom Sadu doneo odluku za osumnjičene za pad nadstrešnice u Novom sadu
KRIVIČNO vanpretresno veće Višeg suda u Novom sadu ukinulo je pritvor Jasni Stojiljković Milić, jednoj od 13 osumnjičenih za pad nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu 1. novembra prošle godine. Tada je stradalo 14 osoba, a tri su bile teško povređene, od kojih su dve u međuvremenu preminule.
29. 04. 2025. u 15:23
Najnovije iz rubrike

"PRIMIO NAS JE USRED NJIVE, PRIČAO JE O REVOLUCIJI..." Najveći srpski putnik imao je priliku da upozna Hozea Muhika
BIVŠI predsednik Urugvaja Hose Muhika danas je preminuo. Viktor Lazić, književnik, advokat i jedan je od najvećih srpskih putnika imao je priliku i čast da ga upozna.
13. 05. 2025. u 22:50

KAKO SU TROTINETI NESTALI SA ULICA: Da li su stroga zakonska pravila "ugasila" dvotočkaše bez sedišta ili je moda prošla
IZMEĐU automobila koji trube i pešaka koji se okreću zbunjeno, na ulicamapreleću - bukvalno - "igračke za velike klince".
13. 05. 2025. u 22:00

(MAPE) JUTRA I NOĆI ZA SMRZAVANJE: Od četvrtka nagli pad temperature, stiže i sneg
PREMA najnovijoj vremenskoj prognozi meteorologa Ivana Ristića, u sredu i četvrtak će u Srbiji biti sunčano, ali sveže pogotovo u hladu i jutra će biti prohladna.
13. 05. 2025. u 20:11

SRPSKA ARTILJERIJA I PEŠADIJA NA OBUCI: Haubice, minobacači, maljutke... (FOTO)
U CENTRU za obuku kopnene vojske u Požarevcu u toku je individualna specijalistička obuka vojnika na dobrovoljnom služenju vojnog roka koji su regrutovani za dužnosti u okviru rodova pešadije i artiljerije.
13. 05. 2025. u 18:35

JURIŠ SRPSKIH STUDENATA NA ŽANDARMERIJU U CIRIHU: Čovek koji je uhapsio Nečajeva, zapravo je bio Srbin i prezivao se Konjević
U TRENUTKU hapšenja, Nečajev je od isprava imao uza se srpski pasoš, izdat od srpskog poslanstva u Bukureštu na ime Stefana Grozdanova.
13. 05. 2025. u 18:00
Komentari (0)