U NAREDNIH trideset godina, prema scenariju koji očekuju demografi, broj žitelja Srbije starih 65 i više godina povećaće se za oko 20.000 - sa oko 1,47 miliona (2022) na 1,49 miliona (2052). Ovo će automatski značiti i veću opterećenost radno sposobnog, zaposlenog stanovništva, koje će morati da zaradi novac i za isplatu penzija tolikog broja penzionera.
VELIKI jubilej 100 godina učenja srpskog jezika u Francuskoj obeležen je i u rezidenciji ambasade Srbije u Parizu prijemom za učesnike 17. Međunarodnog kongresa slavistike i uticajne Francuze koji promovišu Srbiju.
U MANASTIRU Gračanica danas je proslavljena hramovna slava tog manastira Uspenje Presvete Bogorodice u prisustvu velikog broja građana te opštine u AP Kosovo i Metohija i sugrađana iz centralnog dela Srbije, kao i gostiju iz regiona.
MNOGE države muče muku s prebrzom vožnjom i bahatim vozačima koji ugrožavaju bezbednost u saobraćaju. Ležeći policajci i ograničavanje brzine u naseljenim mestima čini se da nekada nisu dovoljni. Međutim, francuski studenti dosetili su se genijalnog rešenja - novog saobraćajnog usporivača vozila, modernije verzije "ležećih policajaca".
Komentari (0)