STIŽE PROMENA I NEĆE VAM SE SVIDETI: Vremenska prognoza za četvrtak, 28. novembar
REPUBLIČKI hidrometeorološki zavod dao je najnoviju vremensku prognozu za naredne dane.
Foto: Novosti/Tanjug
VREME U SRBIJI
Ujutro pretežno oblačno, na jugu Banata, u donjem Podunavlju ponegde sa slabom kišom, a tokom dana umereno oblačno sa sunčanim intervalima i toplo za ovaj period godine uz slab i umeren južni i jugoistočni vetar.
Najniža temperatura od 0 do 7 stepeni, a najviša temperatura od 10 stepeni u Negotinskoj Krajini do 16 stepeni na zapadu zemlje.
Novo naoblačenje sa kišom i kratkotrajnim pljuskovima uz umeren i jak severozapadni vetar i pad temperature posle podne zahvatiće severne krajeve, uveče zapadne i centralne, a tokom noći proširiće se i na ostale predele Srbije.
VREME U BEOGRADU
I u glavnom gradu se očekuje umereno oblačno vreme sa sunčanim intervalima i toplo za ovaj period godine uz slab i umeren južni i jugoistočni vetar.
Najniža temperatura od 2 do 6 stepeni, a najviša dnevna oko 15 stepeni.
Posle podne se očekuje dalje povećanje oblačnosti, uveče i noću oblačno sa kišom i kratkotrajnim pljuskovima uz skretanje vetra na umeren i jak severozapadni i pad temperature.
PROGNOZA ZA NAREDNIH SEDAM DANA
Prema prognozi, biće oblačno i osetno hladnije.
U petak i za vikend u nižim predelima padaće kiša, a lokalno se očekuje i veća količina padavina i to u južnim i centralnim krajevima Srbije.
U brdsko-planinskim predelima jugozapadne, južne, jugoistočne i istočne Srbije očekuje se sneg, pa i formiranje snežnog pokrivača.
Početkom sledeće sedmice biće suvo, dok se u sredu uveče na severu i zapadu, a u četvrtak i u ostalim krajevima očekuju nove padavine.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo
RED KIŠE, RED SNEGA, A U PAUZI SUNCE: Vremenska prognoza za sredu, 27. novembar
27. 11. 2024. u 01:00
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
Objavljeni INTIMNI kadrovi Melanije Tramp iz KUPATILA - i to ZLATNOG! Donald je pitao da li je videla, ona mu odgovorila (VIDEO)
MELANIJA je besprekorno stilizovana – šeširi, štikle, frizura – sve je u skladu sa njenim hladnim i kontrolisanim imidžom
19. 12. 2025. u 19:01
Komentari (0)