"NASILJE U PORODICI I NAD ŽENAMA BELEŽE PORAST U VREME PRAZNIKA, PRIJAVITE GA" Macura: Ohrabrimo žrtve da prijave nasilje
MINISTARKA bez portfelja zadužena za koordinaciju aktivnosti u oblasti rodne ravnopravnosti, sprečavanja nasilja nad ženama i ekonomskog i političkog osnaživanja žena Tatjana Macura ukazala je danas na statističke podatke koji govore o većem obimu nasilja tokom prazničnih dana i još jednom pozvala sve građanke i građane da ohrabruju žrtve i sve one koji imaju neposredna saznanja da se nasilje dešava da to nasilje i prijave.

Foto: Shutterstock
Macura je uoči novogodišnjih i božićnih praznika istakla značaj podrške koja dolazi iz javnog prostora i onih ličnosti čije reči imaju veliku težinu.
Kako je navela, nasilje u porodici i nasilje nad ženama beleže porast u vreme praznika i dužnost svih nas je da ohrabrimo žrtve da prijave nasilje, navodi se u saopštenju resornog ministarstva.
Ministarka je navela da je dužnost države da pruži zaštitu, a glas onih koji imaju veliki uticaj u javnom životu je dragocen u ohrabrivanju žrtava i njihog okruženja da prijave nasilnika.
Macura je zahvalila estradnoj umetnici Dragani Mirković na poruci podrške ženama koje su izložene nasilju, a koja je dostupna na Instagram profilu njenog kabineta.
Macura je pozvala građane i građanke da prijave nasilje na 192 ili na 0800-100-600, dodaje se u saopštenju.
(Tanjug)
BONUS VIDEO:
Uhapšeni pripadnici dve organizovane kriminalne grupe zbog krijumčarenja migranata

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

IMAO 609 KG, DANAS 68: Neverovatno KAKO sad izgleda nekad najteži tinejdžer sveta i drugi najteži čovek u istoriji (FOTO)
PRE više od deset godina, ime Kalid Bin Mohsen Šari iz Saudijske Arabije obišlo je svet kada je postao poznat kao najdeblji tinejdžer na planeti, a ujedno i drugi najteži čovek svih vremena.
09. 08. 2025. u 12:33
Komentari (0)