U ŠKOLI SE ISTICAO PO SVOM USPEHU I ZNANJU: Predavanje istoričara dr Miloša Savina u KCNS "Mladi Miletić"
Objašnjavajući političke početke, rane radove pre svega iskazane kroz školovanje koje započinje u osnovnoj školi u Mošorinu, nastavlja u Titelu u višoj osnovnoj školi na nemačkom jeziku, a zatim u Srpskoj pravoslavnoj gimnaziji u Novom Sadu, nakon koje upisuje Evangelistički licej u Požunu, današnjoj Bratislavi- govorio je istoričar dr Miloš Savin o Svetozaru Miletiću, pažnju usmeravajući na biografske elemente Miletićevog života.
FOTO:KCNS
- U gimnaziji je je učio latinski, nemački i mađarski jezik, i isticao se po svom uspehu i znanju - kazao je dr Savin. - Školovanje je nastavio pod mesenstvom Jovana Hadžića koji je imao značajan uticaj na mladog Miletića, bio mu je stanodavac i stipendista, i izdejstvovao je od tadašnjeg mitropolita finansijska sredstva za njegovo školovanje.
Iako su, kako je predočio istoričar dr Savin, te dve visoke konzervativne ličnosti imale veliki uticaj na Miletića, ipak će on vremenom kroz svoje dalje aktivnosti i rad formirati autentične političke stavove koji će oponirati njihovim.
Čitavo predavanje istoričara istoričara dr Miloša Savina " Mladi Miletić", može se pogledati na Jutjub kanalu Kulturnog centra Novog Sada.
Preporučujemo
SNEG VEĆ VEJE: U ovim delovima zemlje danas se očekuje i do 20 centimetara
25. 12. 2025. u 09:26
DANAS SE OBELEŽAVA BOŽIĆ PO GREGORIJANSKOM KALENDARU: Ovo se nije desilo još od 1994.
25. 12. 2025. u 09:17
DAN MIRA I MEĐUSOBNOG UVAŽAVANjA: Šta pravoslavci treba da urade za katolički Božić?
25. 12. 2025. u 08:45
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
"SAD JE TITO ODJEDNOM POBIO JADNE HRVATE..." Vedrana o bivšoj državi: "Sve sam više Jugoslovenka kako vreme odmiče!"
VEDRANA ne bira reči kada govori o vremenu Jugoslavije...
24. 12. 2025. u 09:52
Komentari (0)