„U DRUŠTVU DECE, KROZ SVET KULTURE“: Proslava Međunarodnog dana dece u Kineskom kulturnom centru u Beogradu (FOTO)
KULTURNI centar Kine u Beogradu, 30. maja, u susret Međunarodnom danu dece, ugostio je brojne porodice iz Srbije.
Foto Lios
Ovaj događaj nije samo vesela proslava dečijeg praznika, već i dragocena prilika za kulturnu razmenu naroda Kine i Srbije. U toku aktivnosti, u prijateljskoj interakciji sa nastavnicima i u veseloj i razigranoj atmosferi, mališani su zajedno sa roditeljima razgledali izložbu o kineskoj kulturi i uživali u interaktivnim radionicama poput kaligrafije, ceremonije pripreme čaja i učenju kineskih pesama. Uz objašnjenja i demonstraciju veoma stručnih nastavnika, deca su se upoznala sa kineskom istorijom i narodnim običajima. Atmosfera je bila ispunjena radošću, aplauzima i dečijim smehom.
Nakon zvršetka aktivnosti, mališani i njihovi roditelji su imali priliku da probaju brojne kineske specijalitete, čime su na najbolji način osetili toplinu i gostoprimsto.
Ove godine se obeležava 70 godina od uspostavljanja diplomatskih odnosa između Kine i bivše Jugoslavije,a ujedno obeležava početak izgradnje kinesko-srpske zajedničke budućnosti. Projekat izgradnje brze pruge Beograd–Budimpešta na teritoriji Republike Srbije, kao vodeći projekat saradnje između Kine i Srbije, postao je „čelična spona“ koja povezuje srca dva naroda. Ovaj projekat ne samo što podstiče regionalnu povezanost Srbije, već i svedoči o dubokom prijateljstvu i zajedničkom napretku Kine i Srbije. Ova manifestacija predstavlja nastavak i produžetak duha kinesko-srpske saradnje. – kroz igru, pesmu i učenje, seme kinesko-srpskog prijateljstva sve više pušta korenje u srcima nove generacije, spremne da nastavi ovo posebno prijateljstvo i u godinama koje dolaze. U stranicama koje ispisuju graditelji pruge iz Kine i Srbije, seme prijateljstva između naša dva naroda već pušta korenje u srcima novih generacija, cveta i donosi plodove.
Preporučujemo
DANAS SU DUHOVI: Ovaj veliki praznik je u narodu poznat i kao Trojice
31. 05. 2026. u 06:51
PRETE OLUJE SA GRMLjAVINOM I GRAD: Kiša već do jutra očekuje ove delove Srbije
30. 05. 2026. u 22:38
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)