SPREMITE SE, VEČERAS STIŽE OLUJA Hitno se oglasio RHMZ: Pljuskovi sa grmljavinom mogući u ovim krajevima zemlje (FOTO)
REPUBLIČKI hidrometeorološki zavod oglasio se na svom zvaničnom sajtu najnovijim saopštenjem.

Foto: Shuttertock/Ilustracija
- Nakon još jednog veoma toplog dana koji se očekuje u nedelju sa dnevnim maksimalnim temperaturama od 33 do 37 °S, uveče u Vojvodini, a tokom noći i u ostalim krajevima uslediće prodor hladnijeg vazduha sa severa, praćen jakim, na udare kratkotrajno i olujnim severozapadnim vetrom. U većini mesta prodor će biti suv bez padavina, ali su kratkotrajna kiša ili pljusak mogući kao retka i izolovana pojava.
Sledeće sedmice jutra svežija, a tokom dana pretežno sunčano i manje toplo uz maksimalne temperature koje će početkom sedmice biti i za 7 do 10 °S niže u odnosu na dane vikenda. Pojačan severozapadni vetar duvaće još u ponedeljak. Uz lokalni razvoj oblačnosti, pojava kratkotrajne kiše ili pljuska sa grmljavinom očekuje se uglavnom na istoku Srbije.
Od srede porast temperature, ali će se dnevni maksimumi u većini mesta zadržati u intervalu od 29 do 32 °S. - stoji na sajtu RHMZ.

Foto: Printskrin/RHMZ
BONUS VIDEO:
Preporučujemo

HRVAT, SLOVENAC I ITALIJAN TUKLI SRPSKE POLICAJCE: Evo ko su strani državljani uhapšeni u nasilnim blokaderskim protestima
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da je tokom sinoćnjih protesta povređeno 75 policajaca, a privedeno 114 lica od kojih 3 strana državljanina.
15. 08. 2025. u 12:21

TRAMP U OGROMNOM PROBLEMU: Veliki peh pred sastanak sa Putinom na Aljasci
PREDSTOJEĆI sastanak između predsednika SAD Donalda Trampa i ruskog predsednika Vladimira Putina u petak na Aljasci dolazi u vreme kada u američkoj administraciji gotovo da nema iskusnih stručnjaka za Rusiju, piše Fajnenšel tajms.
13. 08. 2025. u 11:24

SRBIN ČUVAO KLINTONA: Bivši predsednik ostao zatečen - posle svađe saznao Ajkulino poreklo: "Osećao sam da mi ne može ništa" (FOTO)
ČOVEK koji je čuvao Madonu, princa Harija, Bijonse i Naomi Kembel potiče iz stare beogradske porodice.
14. 08. 2025. u 07:43
Komentari (0)