AMBASADOR BLAGOJEVIĆ POTVRDIO: U masakru u školi u Gracu nema srpskih državljana

Novosti online

10. 06. 2025. u 21:42

AMBASADOR Srbije u Austriji Marko Blagojević potvrdio je u izjavi za Kurir da u masakru u školi u Gracu nema srpskih državljana ni među žrtvama ni među povređenima.

АМБАСАДОР БЛАГОЈЕВИЋ ПОТВРДИО: У масакру у школи у Грацу нема српских држављана

Foto: Privatna arhiva

"Sa dubokom tugom i nevericom primili smo vest o stravičnom napadu u Gracu, u kojem je tragično izgubljeno mnogo ljudskih života. Ovaj bezuman čin me je pogodio lično, kao roditelja, a zatim i kao srpskog ambasadora u Austriji. Nažalost, svedočimo zločinima širom sveta, a čak i u našoj zemlji smo pre izvesnog vremena bili suočeni sa sličnom tragedijom, koja je pogodila svakog građanina Srbije. Bol za nastradalom decom nikada neće izbledeti. Ambasada Republike Srbije upućuje duboko saučešće porodicama nastradalih i svima koji su pogođeni ovom tragedijom", rekao je Blagojević.

Podsetio je da su ovim povodom saučešće su uputili i predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić, premijer Đuro Macut, kao i ministar spoljnih poslova Marko Đurić.

"U ovim teškim trenucima stojimo u punoj solidarnosti sa građanima Graca i čitave Austrije. Prema trenutno raspoloživim informacijama, nema potvrde da među žrtvama i povređenima ima državljana Srbije", kaže za Kurir Marko Blagojević.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
MOGLO BI UMRETI 4.500 LJUDI Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi

JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.

01. 07. 2025. u 11:45

Komentari (0)

VEČERI TEATRA U SRCU GRADA: Završen prvi MozzART pozorišni festival