SRBIJA NA UDARU PLJUSKOVA SA GRMLJAVINOM Hitno se oglasio RHMZ: Ovi delovi zemlje prvi ugroženi (FOTO)

В.Н.

07. 07. 2025. u 21:05

REPUBLIČKI hidrometeorološki zavod oglasio se na svom zvaničnom sajtu najnovijim saopštenjem.

СРБИЈА НА УДАРУ ПЉУСКОВА СА ГРМЉАВИНОМ Хитно се огласио РХМЗ: Ови делови земље први угрожени (ФОТО)

Foto: Shuttertock/Ilustracija

-  U naredna dva sata u Banatu, centralnoj i istočnoj Srbiji, kiša i lokalni pljuskovi s grmljavinom.

SUTRA ZAVRŠETAK TOPLOTNOG TALASA

U utorak (08.07.) završetak toplotnog talasa uz dva prodora vlažnog i nestabilnog vazduha. Prvi prodor, koji će već ujutro i pre podne zahvatiti severozapad Vojvodine, od sredine dana pljuskove i grmljavinu usloviće širom pokrajine, kao i u zapadnoj i centralnoj Srbiji sa tendencijom premeštanja na istok. Pljuskovi će mestimično biti izraženiji uz grad, a umeren i jak južni i jugozapadni vetar tokom dana će biti u skretanju na severozapadni, dok se u oblasti jakih pljuskova očekuju i udari olujne jačine. Najniža temperatura od 16 do 25 °S, a najviša od 28 °S na severozapadu Vojvodine do 39 °S na jugoistoku Srbije.

Drugi prodor vlažnog i nestabilnog vazduha očekuje se u toku noći i širiće se sa jugozapada Srbije preko centralnih predela ka severoistoku uz kišu, pljuskove i osetniji pad temperature.

U sredu i četvrtak (09 - 10.07.) promenljivo oblačno i osetno svežije uz umeren i jak severozapadni vetar i sa maksimalnim temperaturama od 20 do 25 °S. U sredu ujutro i pre podne kiša i pljuskovi očekuju se u većini regiona, a zatim će postati retka (izolovana) pojava.

U petak i subotu (11 - 12.07.) porast temperature (od 25 do 30 °S) uz sve više sunčanih perioda tokom dana.

U nedelju (13.07.) sunčano i ponovo veoma toplo (od 30 do 35 °S).

Početkom naredne sedmice promenljivo, ali sparno i nestabilnije sa lokalnom pojavom pljuskova i grmljavine. - stoji na sajtu RHMZ.

Foto: Printskrin

 

BONUS VIDEO:

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PITANJE JE DANA KADA ĆE OTVORENO DA UBIJAJU NA ULICI Vučić: Zemlja nam je u velikoj opasnosti, banda vlada ulicama! Pobedićemo ovo zlo zajedno

PITANjE JE DANA KADA ĆE OTVORENO DA UBIJAJU NA ULICI Vučić: Zemlja nam je u velikoj opasnosti, banda vlada ulicama! Pobedićemo ovo zlo zajedno

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić obratio se naciji iz Palate Srbija posle četiri dana uzastopnog blokaderskog divljanja i napada na objekte, policiju i građane. Poručio je da je pitanje dana kada će blokaderi da otvoreno ubijaju na ulici, jer im je samo to preostalo. Rekao je da će se u narednim danima činiti da se država povukla, a onda će pokazati svu svoju odlučnost i iskoristiti sva sredstva na raspolaganju da se vrati poredak i mir u zemlju. Sa narodom i građanima zajedno, pobedićemo ovo zlo, poručio je Vučić.

17. 08. 2025. u 12:14 >> 12:44

Komentari (0)

DELIJE U ŠOKU: Ne mogu da veruju ko je poginuo