"DRŽI SE NEKAKO" General Mladić u teškom zdravstvenom stanju

Novosti online

19. 07. 2025. u 18:49

ZDRAVSTVENO stanje general Ratka Mladića je loše, a porodica i dalje čeka odluku o tome da li će mu biti dozvoljeno da bude pušten na lečenje u Srbiju, rekao je danas generalov sin Darko Mladić.

ДРЖИ СЕ НЕКАКО Генерал Младић у тешком здравственом стању

Foto: EPA

- Nadamo se da ćemo dobiti pozitivnu odluku. Tražili smo da ga puste da barem može da umre u Srbiji - rekao je Darko Mladić novinarima u Kalinoviku.

On je naveo da je čudo da je general živ, s obzirom na to da je već 15 meseci vezan za krevet.

- Drži se nekako. Čudo je da je živ, ali živ je, traje i trajaće - rekao je Mladić.

General Mladić ima neurološke, kardiovaskularne i urološke probleme koji se progresivno pogoršavaju i komplikuju.

Odbrana generala Mladića zatražila je početkom juna od Međunarodni mehanizam za krivične sudove u Hagu da odobri njegovo prevremeno uslovno puštanje na slobodu po ubrzanoj osnovi, zbog njegovog teškog zdravstvenog stanja.

U podnesku Dragana Ivetića, glavnog pravnog savetnika generala Mladića, koji je upućen sudiji Grasijeli Gati Santani navodi se da je, uprkos nevoljnosti medicinske službe pritvorske jedinice u Hagu da pruži definitivnu prognozu o njegovom zdravstvenom stanju, nesporno da se general približava kraju života.

Generalu Mladiću je prošle godine u jednoj holandskoj bolnici ugrađen pejsmejker, ali se njegovo zdravstveno stanje i dalje pogoršava i od tada su mu otkazali bubrezi.

- S obzirom na neizlečivu prirodu Mladićeve bolesti i njegovu kratku životnu prognozu, nastavak pritvora ne služi nikakvoj legitimnoj svrsi i predstavlja nečovečno postupanje i kažnjavanje - navodi se u predlogu.

Njegovi advokati navode da bi, osim što bi pritvorski centar UN bio pošteđen troškova palijativne njege, prevremeno puštanje omogućilo generalu Mladiću da istraži sve medicinske opcije i proživi preostale mesece života sa svojom porodicom.

General Mladić tokom boravka u pritvoru pretrpeo je dva moždana i srčani udar.

(SRNA)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio

TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio

PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.

09. 01. 2026. u 10:22

VODITELJKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.

09. 01. 2026. u 08:42

Komentari (0)

Stručnost, poverenje i humani pristup pacijentima je stub zdravstva