VOZAČ GSP IZ ŠRI LANKE PRITEKAO U POMOĆ PUTNIKU U NEVOLJI: Izgubljeni laptop na liniji 56 vraćen vlasniku (FOTO)

В.Н.

21. 07. 2025. u 16:18

VOZAČ iz Šri Lanke na liniji 56 gradskog prevoza u Beogradu vratio je jednom putniku torbu sa laptopom koju je zaboravio u vozilu.

ВОЗАЧ ГСП ИЗ ШРИ ЛАНКЕ ПРИТЕКАО У ПОМОЋ ПУТНИКУ У НЕВОЉИ: Изгубљени лаптоп на линији 56 враћен власнику (ФОТО)

Foto: Nemanja Vukmirović/Lična arhiva

Nemanja Vukmirović završavao je obaveze u gradu, kada je slučajno u autobusu zaboravio vredan prtljag.

- Ušao sam u autobus na liniji 56 kada mi je zazvonio telefon i pošto je bila neka buka izašao sam na jednoj od stanica. Možete da zamislite kakva me je panika uhvatila kada sam video da mi nema laptopa - kaže Nemanja za Euronews Srbija.

Dispečer u firmi za transport koji je godinama radio u Berlinu, a sada svoj posao obavlja iz Beograda, nije bio siguran kako izgleda procedura oko izgubljenih stvari u gradskom prevozu, pa je, kako kaže, zvao službenike GSP i čekao na okretnici u nadi da će ga ipak pronaći.

- Mislio sam da od toga nema ništa, jer taj autobus ide od Petlovog brda do Zelenog venca i ko zna ko sve ulazi i izlazi. Ja sam čekao na poslednjoj stanici i svakog vozača pitao da li je neko nešto prijavljivao. Nisam mogao da verujem kada sam ga video - kaže naš sagovornik.

Foto: Nemanja Vukmirović/Lična arhiva

Ispostavilo se da je zaboravljeni laptop sve vreme bio u autobusu, a vozač ga je pronašao tokom rutinske kontrole sedišta, nakon što su putnici izašli iz vozila.

- Častio sam ga, ali sam hteo da mu dam i više, samo što u tom trenutku nisam kod sebe imao više novca. Laptop mi je veoma važan. Kažem, bolje glavu da sam ostavio. Na njemu su mi sve lične informacije, kao i podaci o kompaniji, sve vezano za distributere i banke s kojima sarađujemo, najvrednije informacije - objašnjava Nemanja.

On nema dovoljno reči hvale za poštenog vozača iz Šri Lanke, čiju je fotografiju iz zahvalnosti objavio na "Facebook" grupi "Izgubljeno, nađeno, ukradeno, Beograd GSP i okolina".

Foto: Nemanja Vukmirović/Lična arhiva

- Svaka mu čast. Ovako nešto mi se nikad ranije nije desilo. Pre bih očekivao da mi se u Nemačkoj desi da mi vrate izgubljeni prtljag, mada ni Nemačka nije što je nekad bila -  kaže naš razgovornik.

(Euronews)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio

TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio

PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.

09. 01. 2026. u 10:22

VODITELJKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.

09. 01. 2026. u 08:42

Komentari (0)

Stručnost, poverenje i humani pristup pacijentima je stub zdravstva