DONELI SREBRO IZ ROBOTIKE: Uspeh naših đaka na takmičenju u Panami
TIM Srbije postigao je izvanredan uspeh na svetskoj olimpijadi iz robotike First Global Challenge 2025 u Panami osvojivši srebrnu medalju u oštroj konkurenciji takmičara iz 181 zemlje.
Kreativno Pero
Naš tim činili su učenici međunarodne Gimnazije "Kreativno pero", Bogdan Stamenović, Leila Aleksandra Jašović, Dušan Kremić i Aleksa Jovanović, kao i Marko Bogićević iz Kragujevačke gimnazije.
Ovogodišnja tema, Eco Equilibrium, okupila je učenike kako bi kroz inovacije i STEM rešenja odgovorili na ključne globalne izazove očuvanja biodiverziteta i zaštite prirodnih staništa.
Kreativno Pero
Osnivač i mentor tima, Aleksandra Nedeljković, rekla je da je ponosna na ovaj istorijski rezultat i zahvalila tehničkom mentoru dr Vuku Vujoviću i komentoru Dušanu Mladenoviću na stručnom vođstvu i podršci tokom priprema i takmičenja.
- Ova medalja je mnogo više od priznannja u robotici. Ona je dokaz koliko odlučnost, znanje i posvećen rad mogu da pomere granice kada verujemo u zajednički cilj. Ponosna sam što "Kreativno pero" predvodi Tim Srbije i što su naši mladi inovatori pokazali da hrabrost i ideje mogu da vode do vrhunskih rezultata - poručila je Aleksandra Nedeljković.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)