NOVA 2026. DONEĆE NEKOLIKO PRILIKA ZA ODMOR: Detaljan spisak svih neradnih dana i praznika
KAKO se bliži kraj tekuće godine, deo prazničnog raspoloženja čine i neradni dani kojih u ovom periodu godine ne manjka.
Foto: Free Images Pixabay
Već sa završetkom januara vraćamo se uobičajenoj poslovnoj rutini, a o slobodnim danima ne razmišljamo sve do vaskršnjih i prvomajskih praznika. Verovatno nam sa te tačke gledišta deluje da neradnih dana nema baš mnogo, a da li smo u pravu?
Uprkos tome što smo navikli da oko Nove godine sledi nekoliko neradnih dana, ulazak u 2026. godinu doneće nam i prvi produženi vikend. To će biti moguće zahvaljujući činjenici da 1. i 2. januar padaju u četvrtak i petak.
Pravoslavni Božić koji se slavi 7. januara, pada u sredu, pa će oni koji na vreme isplaniraju slobodne dane, a poslovna organizacija im to dozvoli, moći da spoje čak sedam dana odmora!
Kraća radna nedelja i u februaru
Sredinom februara se obeležava Dan državnosti Srbije (od nedelje 15. do utorka 17. februara) što ujedno znači i kraću radnu nedelju, odnosno spajanje praznika sa danima vikenda koji mu prethode.
U novoj 2026. godini vaskršnji praznici obeležavaće se od 10. do 13. aprila, odnosno od petka do ponedeljka, dok katolici Vaskrs obeležavaju nedelju dana ranije - od 3. do 6. aprila.
Ovog puta neće doći do spajanja sa prvomajskim praznicima, ali i oni će doneti tri slobodna dana, jer 1. maj pada u petak.
Naposletku, svi građani Srbije neradno će obeležiti državni praznik 11. novembar, Dan primirja koji sledeće godine pada u sredu. Iako nam je ove godine možda više "išao na ruku" jer je padao bliže početku nedelje, svakako da znači makar kao presek radne sedmice.
Foto: Free Images Pixabay
Neradni dani i praznici u Srbiji za 2026. godinu:
1. i 2. januar (četvrtak i petak): Nova godina – neradni dani
7. januar (sreda): Božić (pravoslavni) – neradni dan
27. januar (utorak): Sveti Sava – obeležava se radno
15, 16. i 17. februar (od nedelje do utorka): Dan državnosti – neradni dani
20. mart (petak): Prvi dan Ramazanskog bajrama (za pripadnike islamske zajednice) – neradni dan
3, 4, 5. i 6. april (od petka do ponedeljka): Uskršnji praznici za katolike i pripadnike drugih hrišćanskih verskih zajednica – neradni dani
10, 11, 12. i 13. april (od petka do ponedeljka): Vaskršnji praznici (pravoslavni) – neradni dani
22. april (sreda): Dan sećanja na žrtve holokausta, genocida i drugih žrtava fašizma u Drugom svetskom ratu – obeležava se radno
1. i 2. maj (petak i subota): Praznik rada – neradni dani
9. maj (subota): Dan pobede – obeležava se radno
27. maj (sreda): Prvi dan Kurbanskog bajrama za pripadnike islamske zajednice – neradni dan
28. jun (nedelja): Vidovdan – obeležava se radno
20. septembar (nedelja): Prvi dan Jom Kipura za pripadnike jevrejske zajednice – neradni dan
21. oktobar (sreda): Dan sećanja na srpske žrtve u Drugom svetskom ratu – obeležava se radno
11. novembar (sreda): Dan primirja u Prvom svetskom ratu – neradni dan
25. decembar (petak): Prvi dan Božića za katolike i pripadnike drugih hrišćanskih verskih zajednica – neradni dan
(Blic)
BONUS VIDEO: ULOŽITE PAMETNO NOVAC IZ SLAMARICE : Investirajte u samo jedan kvadrat
Preporučujemo
OD 1. JANUARA NOVA PRAVILA ZA SRPSKE ĐAKE: Raspusti skoro tri nedelje, biće ih pet
16. 11. 2025. u 18:27
PROFESIJE IŠČEZAVAJU DOK SPAVATE: Evo koja su radna mesta na ivici izumiranja u 2026.
25. 02. 2026. u 22:26
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)