U NOVOM SADU OTVORENA OŠ "MILOŠ CRNJANSKI": Na svečanosti Maja Gojković, Đuro Macut i Žarko Mićin
PREDSEDNICA Pokrajinske vlade Maja Gojković, zajedno sa predsednikom Vlade Republike Srbije Đurom Macutom i gradonačelnikom Novog Sada Žarkom Mićinom, otvorila je novoizgrađeni objekat Osnovne škole „Miloš Crnjanski“ u novosadskom naselju Satelit.
FOTO: Pokrajinska vlada i Grad Novi Sad
- Danas smo upravi škole predali ovaj veličanstveni objekat, koji je finansirala Pokrajinska vlada, preko Uprave za kapitalna ulaganja Vojvodine, vredan tri milijarde dinara. Ovaj objekat, ukupne površine 12.000 kvadratnih metara, od kapitalnog je značaja za Pokrajinu - izjavila je predsednica Gojković i zahvalila svim radnicima i učesnicima u realizaciji projekta.
FOTO: Pokrajinska vlada i Grad Novi Sad
Ona je istakla da je završena izgradnja i opremanje novog objekta, i da sada sledi rušenje stare škole, gde će potom biti izgrađeni sportski tereni.
- Površina novog objekta je tri puta veća u odnosu na postojeći školski prostor - predočila je Gojkovićeva, ističući da je ova škola primer kako treba da izgledaju obrazovni objekti u našoj državi. Uložili smo velika sredstva i veliki trud da bi škola ovako izgledala. Ovim će biti poboljšani uslovi rada nastavnog kadra i svih zaposlenih, na zadovoljstvo dece.
FOTO: Pokrajinska vlada i Grad Novi Sad
Škola raspolaže sa dve savremene fiskulturne sale, dok je u suterenu objekta, na preporuku arhitekte, umesto prvobitno planiranog bazena, izgrađen veliki multifunkcionalni prostor, namenjen različitim obrazovnim i vannastavnim aktivnostimaOsnovna škola „Miloš Crnjanski“, osnovana 1962. godine, trenutno ima 1.372 učenika raspoređena u 49 odeljenja. U školi je zaposleno 105 radnika, od kojih 8nastavnika.
FOTO: Pokrajinska vlada i Grad Novi Sad
Predsednik Vlade Republike Srbije Đuro Macut izjavio je da ova škola predstavlja dobru perspektivu za razvoj osnovnog obrazovanja, kao i veliku šansu za promociju projekta „Povratak sporta u škole“.
Premijer je istakao da je ovo idealna prilika da se deci posveti više pažnje kada je reč o fizičkom vaspitanju i sportskoj kulturi. Macut je poželeo učenicima puno znanja, druženja i novih uspeha, kao i da ova škola iznedri nove velikane poput Crnjanskog.
Gradonačelnik Žarko Mićin istakao je da je ponosan što danas Novi Sad, učenici i nastavnici dobijaju najsavremeniji školski objekat u Srbiji.
FOTO: Pokrajinska vlada i Grad Novi Sad
Mićin je zahvalio Pokrajinskoj vladi na realizaciji ovog značajnog projekta i poručio da će Grad Novi Sad nastaviti sa ulaganjima u obrazovanje, kao i da je ove godine obezbeđen poseban budžet za održavanje školskih objekata.
- Ovo je jedinstvena pametna zgrada koja ima svoj kontrolni centar, zeleni krov i zelenilo unutar samog objekta - rekao je Mićin. - Veoma je važno što su baš Novi Sad i škola „Miloš Crnjanski“ dobili ovakav objekat, jer je ova škola održala kontinuitet nastave u vrlo teškim uslovima, kada je nastava bila blokirana u Novom Sadu i na tome ću im još jednom čestitati, direktorki i celom kolektivu. Smatram da su stvarno zaslužili jedan ovako sjajan objekat. Siguran sam da nigde kao u objektu ove škole, deca neće imati bolje uslove se bave sportom.
FOTO: Pokrajinska vlada i Grad Novi Sad
Ovo je, kako je rekao novosadski gradonačelnik, apsolutni aksiom za sve školske objekte u Srbiji, sa dve sale za fizičko i multifunkcionalnim prostorom za razne sportske aktivnosti. On se zahvalio predsednici Gojković što je Pokrajinska vlada finansirala ovaj projekat, i premijeru Macutu na podršci koju Vlada Republike Srbije kontinuirano pruža čitavom sistemu obrazovanja u Novom Sadu.
- Nastavićemo da ulažemo u obrazovanje. Polovinom ove godine ćemo otvoriti školu u Jugovićevu u koju ćemo primiti 600 učenika, završićemo novu fiskulturnu salu u Gimnaziji „Laza Kostić“, a fiskulturna sala u školi „Desanka Maksimović“ u Futogu je završena i sledi njeno opremanje. Takođe je završena dogradnja i opremanje Srednje medicinske škole „7. april“, tako da je zaista reč o sveobuhvatnom ulaganju u obrazovanje. Ove godine smo opredelili i poseban budžet samo za održavanje škola, posebno onih u starijim objektima - rekao je gradonačelnik Mićin.
Preporučujemo
PROLEĆE I OLUJNA KOŠAVA, Evo dokle će da traje: Vremenska prognoza za utorak, 10. mart
10. 03. 2026. u 00:00
(MAPE) TEMPERATURA IDE I PREKO 20 STEPENI: Tačno ovog dana sve se menja
09. 03. 2026. u 19:01
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)