SPISAK SVIH VAŽNIH DATUMA ZA OSMAKE: Danas je poslednji dan za ove izmene
UČENICI koji završavaju osmi razred danas u svojim školama mogu da podnesu izmene u vezi sa unošenjem podatka o izbornom predmetu koji će polagati kao treći na testu na završnom ispitu.
Foto: Opština Čukarica
Probni završni ispit ove godine biće održan 27. i 28. marta, nakon toga, 1. i 2. aprila, a učenici će moći još jednom da promene predmet koji su prijavili za treći test i donesu konačnu odluku.
- Tokom decembra učenici osmih razreda izjašnjavali su se, elektronskim putem preko portala Moja srednja škola ili pisanim putem u školi, koji će predmet od pet ponuđenih - biologija, geografija, istorija, fizika ili hemija - raditi kao treći test na završnom ispitu - rekao je za Tanjug pomoćnik ministra prosvete za predškolsko i osnovno obrazovanje Ivan Ćilerdžić.
Kako je naveo, ukoliko žele, učenici mogu još danas da promene predmet u svojoj školi.
- Probni završni ispit biće održan 27. i 28. marta, a nakon toga, 1. i 2. aprila. Učenici će moći još jednom da promene predmet koji su prijavili za treći test i donesu konačnu odluku - rekao je Ćilerdžić i dodao da nakon toga više neće biti dozvoljeno menjanje predmeta koje će učenik polagati na završnom ispitu kao treći test.
Završni ispit u školskoj 2025/2026. godini biti održan 15, 16. i 17. juna 2026. godine.
- Za sada je najveći broj učenika kao treći test izabrao da polaže geografiju, biologiju, istoriju, a potom hemiju i fiziku - rekao je Ćilerdžić.
Otvoren je i viber kanal "Moja srednja škola - Info kanal", na kojem roditelji, kao i učenici mogu da pročitaju informacije i obaveštenja o polaganju završnog ispita, prijemnog ispita, kao i upisa u srednje škole. Više o tom viber kanalu možete da pronađete na portalu Moja srednja škola, objasnio je Ćilerdžić.
- Pripremna nastava koju realizuju škole se intenzivira u drugom polugodištu. Takođe učenicima je dostupan portal eVežbaonica, a u prodaji se mogu naći i zbirke zadataka za pripremu. Pored ovoga, mnoge lokalne samouprave organizuju besplatnu pripremnu nastavu za osmake - naveo je Ćilerdžić.
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Šok: "Ceca je dala otkaz kompletnom obezbeđenju - videla je fotografiju šta su radili"
"JEDNA ptičica mi je rekla da je otpustila one radnike obezbeđenja."
22. 04. 2026. u 15:33
Komentari (0)