LITURGIJE NISU EPIDEMIOLOŠKA OPASNOST: U Patrijaršiji SPC ističu da nema razloga za promenu režima bogosluženja
U SVIM hramovima SPC vernici se pridržavaju propisanih protivepidemioloških mera - ulaze sa maskama i drže rastojanje jedni od drugih. Bogosluženja svakako nisu i ne mogu biti rasadnik zaraze.
Foto N. Karlić
Ovako iz sedišta Srpske pravoslavne crkve odgovaraju na upozorenja republičkog Kriznog štaba da bi i "liturgije trebalo prilagoditi epidemiološkoj situaciji". U Patrijaršiji podsećaju da Crkva ima puno razumevanje za borbu protiv zarazne bolesti, ali i da liturgijski život mora da se odvija.
- Nije jasno o kakvom prilagođavanju je reč. Crkva je do sada sa punom pažnjom ispunjavala sve preporuke stručnjaka, i tako će biti i ubuduće. Pokazalo se i da odlasci u hramove, uz poštovanje upozorenja o ponašanju, nisu opasni za vernike - ističu u Patrijaršiji SPC.
U vrhu SPC podsećaju i na otvorenu anticrkvenu kampanju koja je u delu javnosti proletos povedena povodom izbijanja epidemijske krize.
Preporučujemo
CRKVA ODGOVORILA MILOVIM "STRUČNjACIMA": Još jedan bezobzirni napad na Mitropoliju
17. 08. 2020. u 20:44
SLIKE OBILAZE SRBIJU: Policija postavlja krst iznad manastira Mileševa (FOTO)
17. 08. 2020. u 11:54
REPRESIJA DIKTATORSKE CRNE GORE: Za učesnike auto-litija preko 300 prekršajnih prijava
11. 08. 2020. u 15:08
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
JEDNA GREŠKA IH KOŠTALA ŽIVOTA: Otkriven uzrok nesreće u kojoj su stradali Ana Radović i njen prijatelj (FOTO)
AUTOMOBIL sa telima Ane Radović (20) i Aleksandara Masalušić (37) pronađen je juče na magistralnom putu Požega-Čačak, a prve informacije iz istrage ukazuju da je uzrok teške nesreće prebrza vožnja, odnosno neprilagođena brzina uslovima na putu.
27. 11. 2025. u 18:47
OLIVERA SMENjENA: Novi urednik na RTS - muž poznate pevačice, dugo je na javnom servisu
NA TOJ poziciji u RTS-u je godinama unazad bila Olivera Kovačević.
26. 11. 2025. u 12:55
Komentari (0)