OTVOREN GRANIČNI PRELAZ IZMEĐU MALOG ZVORNIKA I ZVORNIKA: Pešaci opet na mostu kralja Aleksandra Prvog Karađorđeviđa
OTVARANjEM čuvenog pešačkog mosta kralja Aleksandra Prvog Karađorđeviđa večeras je ponovo počeo da radi granični prelaz između Malog Zvornika i Zvornika.

Foto: Arhiv "Novosti"
Njegova rekonstrukcije je trajala godinu dana.
Potpredsednik vlade i ministar unutrašnjih poslova Srbije Nebojša Steganović ocenio je ovu vest kao lepu i važnu za lokalno stanovnistvo koje će mnogo lakse prelaziti Drinu
- Pošto mnogi žive u jednom mestu, a rade u drugom, važno je što sada neće morati da idu nekoliko kilometara do drumskog graničnog prelaza. Koliko će to značiti najbolje govori podatak da je pre zatvaranja mosta tu beleženo oko 3.000 prelaza dnevno, rekao je Stefanović za Tanjug.
On ističe da će otvaranje mosta biti značajno i privrednicima ovog pograničnog kraja, a, kako kaže, Ministarstvo unutrašnjih poslova i pripadnici granične policije učiniće sve da dodatno olakšaju život i rad lokalnog stanovništva.
“Ono što je Vlada Republike Srbije već učinila, jeste finansiranje većeg dela rekonstrukcije mosta, koji je otvoren pre više od 90 godina i čija je sanacija bila neophodna”, rekao je Stefanović.
Vlada Srbije obezbedila je 600.000 evra za rekonstrukciju mosta dugog 150 metara i širokog 7,2 metra, a ostatak opština Zvornik.
Most preko Drine između Zvornika i Malog Zvornika izgrađen je sredstvima kralja Aleksandra Prvog Karađorđevića i Ministarstva građevine Kraljevine Jugoslavije, završen krajem 1929. godine, a u saobraćaj ga je pustio kralj Aleksandar godinu dana kasnije, a Tadašnja opština Zvornik odlučila je da se most nazove po njegovom ktitoru kralju Aleksandru.

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

"PACOVI POBEGLI" Kako je Pavković govorio posle hapšenja u Sablji: "Najstrašniji je zatvor u otadžbini! Vojska sa atentatom na Vuka nema ništa"
NEKADAŠNjI načelnik Generalštaba Vojske Jugoslavije general Nebojša Pavković preminuo je danas u Beogradu, u 79. godini.
20. 10. 2025. u 18:59
Komentari (0)