TIODOROVIĆ O GRIPU I VIRUSU KORONA: Epidemiolog se oglasio pre zasedanja Kriznog štaba, evo šta je poručio građanima
PODACI sa južne polulopte pokazuju da grip nije dostigao neki poseban nivo zaražavanja, niti je bilo teških kliničkih slika, te ne bi trebalo ni mi da imamo povećano obolevanje od gripa, rekao je dr Branislav Tiodorović za RTS.

Foto: Tanjug/Dimitrije Nikolić
On je dodao, pre zasedanja sednice Kriznog štaba, i da je vakcinacija protiv gripa uspešna pa ćemo moći da obezbedimo sigurnost što se tiče njegove pojave.
Posebno je izrazio zahvalnost prosvetnim radnicima u školama, kao i roditeljima na saradnji u borbi protiv korona virusa.
Zatim se obratio i studentima pred početak nove akademske godine.
- Bilo bi dobro da akademska zajednica uradi isto što i prosvedni radnici. Studenti moraju da shvate da su važni u sprečavanju širenja i opastanka bolesti u populaciji, ako se ponašaju odgovorno imaćemo kontrolisanu situciju - naglasio je dr Tiodorović.
(RTS)
Preporučujemo

RASKOMADAO TELA GEJ PARA, GLAVE STAVIO U ZAMRZIVAČ: Poroti se smučilo zbog monstruoznog snimka, jedan nije došao na suđenje (FOTO)
KOLUMBIJSKI državljanin Jostin Andres Moskera (35) proglašen je krivim za dvostruko ubistvo u slučaju koji je šokirao britansku javnost.
21. 07. 2025. u 18:43

ŠOK PRIZOR NA EVZONIJU: Čovek stigao na granicu u ovo vreme, nema žive duše! Evo kada da krenete put Grčke
LETNjI odmor za mnoge građane Srbije i regiona započinje u beskrajnom redu na graničnom prelazu Evzoni, na ulazu iz Severne Makedonije u Grčku.
20. 07. 2025. u 11:15

Naučnici ajkulama spustili mrtvu kravu na 1.629 metara dubine - nisu mogli da veruju šta su ribe uradile (VIDEO)
"TO POKAZUJE strategiju preživljavanja kod vrsta koje se ne hrane usamljeno."
14. 07. 2025. u 13:06
Komentari (0)