ZAŠTO GORI VODA IZ ČESME KOD ZRENJANINA? Snimak "zapalio" celu Srbiju, evo odgovora nadležnih (VIDEO)
PLAMEN iz upaljača zapalio je vodu iz česme u domovima žitelja Stajićeva, banatske varošice nedaleko od Zrenjanina.

Foto Fejsbuk
Voda koja gori "zapalila" je društvene mreže, ali ne i odgovorne u tamošnjem "Vodovodu", gde ističu da je to uobičajeno za ravničarsko područje Banata jer je odvajkada u vodi iz bunara bilo metana.
- Nije ovo senzacionalan i jedinstven slučaj, dešavalo se i ranije u Tomaševcu, Belom Blatu i još nekim selima. Metana iz zemlje, jednostavno, ima u cevima i zbog toga se prave vodotornjevi - kažu stručnjaci "Vodovoda" nezvanično, uz opasku da nisu ovlašćeni da se zvanično oglašavaju.

Foto Fejsbuk
Zrenjaninac Zdravko Milankov, koji je nedavno kupio kuću u Stajićevu, probao je, za njega frapantan i neobičan eksperiment - da upaljačem zapali vodu u kupatilu. Kada mu je to pošlo za rukom, uverio se u istinitost priča koje već izvesno vreme kruže selom, da u vodi iz slavina teče voda sa lako zapaljivim sastojkom - metanom. Taj snimak podelio je na društvenim mrežama.
- Već dugo kruži priča u ovom selu, odakle je moja devojka i gde sam kupio kuću, da je voda obogaćena čudnom tekućinom, koja ima ukus gasa, a zapaljiva je - priča Zdravko. - Sad verujem u priče da su se u selu dve mašine zapalile i da je žena zbog opekotina, završila u bolnici nakon što je pokušala da popravi veš-mašinu. Varnica je došla u kontakt sa vodom i zapalila se. Malo sam uplašen i zato sam odlučio da snimak podelim.
Meštani Stajićeva koriste vodu za piće i dosad nije bilo problema. Nikakvih zvaničnih zabrana korišćenja vode za piće nije bilo. Sastav zemljišta južno od Zrenjanina je takav da u sebi sadrži veći broj različitih gasova, među kojima je i metan, koji je zapaljiv. Kada ga ima u većim količinama, može izazvati i eksploziju, što se ranije i dešavalo na ovom području, a sada ih kako tvrde u "Vodovodu", nema.
Problem prisustva metana, kažu u saopštenju JKP "Vodovod i kanalizacija", postoji od kada i sistem vodosnabdevanja u naseljenim mestima južno od Zrenjanina. Objašnjavaju da se ovaj problem rešava izgradnjom vodotornja ili prizemnog rezervoara, a kada se metan nađe u vodi, potrebno je redovno vetriti prostorije, jer je ovaj gas lakši od vazduha.

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (13)