VIZAMA PRIVLAČIMO STRANCE: Novi zakoni olakšaće rad državljana drugih zemalja
TOKOM pandemije izazvane virusom korona ustanovljeno je da postoji veliki broj ljudi koji rade na daljinu, odnosno rade za firme koje se ne nalaze u zemlji u kojoj žive.
Foto Depositphotos
To je podstaklo ideju o privlačenju većeg broja stranaca i u Srbiju, rekao je Zoran Đorđević, ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, posle razgovora sa zamenikom direktora Nacionalne službe za zapošljavanje Petrom Jarićem.
On je naglasio da Vlada nastoji da izmenama Zakona o strancima i Zakonom o zapošljavanju stranaca, koje će biti predložene nakon formiranja Vlade, učini zemlju privlačnijom za njih, obezbediće im bolje uslove rada, istovremeno pružajući i druge pogodnosti, poput dobrog društvenog života.
- Srbija ima potencijal da privuče veliki broj stranaca koji će živeti u našoj zemlji, bogat društveni život i ono što je veoma bitno, visok stepen bezbednosti - rekao je ministar. - Usvajanjem pomenutih zakona mogla bi da postane jedna od omiljenih destinacija za sve ljude koji rade na daljinu u Evropi.Plan je da izdajemo boravišne vize stranim državljanima, čime bi se omogućilo da svoj posao rade iz Srbije, boraveći u njoj i do godinu dana.
On je istakao da se Srbija zalaže za poštovanje prava svih radnika u celoj zemlji, navodeći primer zaposelnih na aerodromu. Đorđević je istakao da radnici moraju da znaju da država brine o njima i da će i u otežanim uslovima poslovanja aerodroma, sve učiniti da oni ne ostanu bez posla.
Preporučujemo
HRVATSKA SVOJE KORENE TRAŽI U NAJDUBLjEM MRAKU: Kontroverzni praznik u susedstvu - "Stepinčevo" između verskog kulta i političkog tereta
JOŠ se nije stišala bura oko ustaškog pira na dočeku rukometaša, obeleženog Tompsonovim pesmama koje glorifikuju NDH, a iz Zagreba stižu nove provokacije koje bude aveti prošlosti.
11. 02. 2026. u 20:13
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)