EVROPA BLAGOSTANJE GRADI NA KRVI NARODA BALKANA: Akademik Dimić: Da li smo deo nekog eksperimenta ili specijalnog rata
18. 10. 2020. u 09:00
JEDNO je sasvim sigurno - posle pandemije izazvane virusom kovid 19 - mnogo šta će se promeniti i u nama i u svetu koji nas okružuje i u kome živimo. Malo će šta biti isto i svi ćemo morati da se prilagođavamo novom vremenu, novom životu, novim normama ponašanja. S jedne strane, uvećaće se kontrola nad životom pojedinca, a sa druge, sve one koji se opiru onome što je racionalno i nužno promene će odneti. To je, uz ostalo, istorija - uvek satkana od stalnosti i promena i određena procesima koji pojedinačnim događajima određuju smisao.
Povezane vesti

AKADEMIK I JEDNA OD NAJISTAKNUTIJIH SRPSKIH KOMPOZITORKI Ko je bila Isidora Žebeljan
SRPSKA kompozitorka i akademik Isidora Žebeljan preminula je u 53. godini, posle duge i teške bolesti.
29. 09. 2020. u 12:34

LJUDI JOŠ VAPE ZA NJEGOVIM MISLIMA: Interesovanje za dela Vladete Jerotića i dve godine nakon smrti
NAVRŠILO se dve godine otkad nas je napustio akademik Vladeta Jerotić (1924-2018), istaknuti srpski lekar, neuropsihijatar, psihoterapeut, književnik i svestrani erudita.
08. 09. 2020. u 15:53

PREMINUO AKADEMIK DIMITRIJE STEFANOVIĆ: Neumorni tragalac za životodavnim korenima srpske muzičke tradicije
U BEOGRADU je u subotu preminuo akademik Dimitrije Stefanović.
02. 08. 2020. u 09:45

POKLON MUZEJU SRPSKE KNJIŽEVNOSTI: Matija recitovao "Veru Pavladoljsku"
KNjIŽEVNIK i akademik Matija Bećković, član osnivač "Adligata", poklonio je Muzeju srpske književnosti rukopis pesme "Vera Pavladoljska", jedne od najlepših ljubavnih pesama naše književnosti.
01. 08. 2020. u 23:43
Najnovije iz rubrike

CRVENI METEO ALARM ZA SRBIJU: Vremenska prognoza za četvrtak, 2. oktobar
REPUBLIČKI hidrometeorološki zavod dao je najnoviju vremensku prognozu za naredne dane.
02. 10. 2025. u 01:00

TRI NAČINA DA OSTVARITE POPUST! Evo kako struju da platite neuporedivo manje nego do sada
ELEKTRODISTRIBUCIJA Srbije saopštila je da građani imaju čak tri načina putem kojih mogu da ostvare značajne popuste na računu za struju.
01. 10. 2025. u 21:08

IZ LETA DIREKTNO U ZIMU! Evo kakvo nas vreme čeka u narednom periodu
VREMENSKA prognoza za naredne dane, u kojim smo se nadali Miholjskom letu, predviđa nešto potpuno suprotno od toplih, jesenjih dana: niske temperature, veliku količinu kiše, pa čak i sneg.
01. 10. 2025. u 20:17

KAKO JE PAVKOVIĆ '99 ZBUNIO NATO: Strategija zbog koje su ga vojnici visoko cenili
GENERALU Nebojši Pavkoviću vojnici su ukazali izuzetno poverenje.
01. 10. 2025. u 20:11
Jovan
18.10.2020. 10:57
Historija se ponavlja jer se navike ne menjaju, slabost demokratije na korupciju, slabost zapada na rasizam i nacizam, makijavelizam i mediji sa primenom sile, etnička čišćenja i anektiranje dela teritorije, političari i eksperti u službi kapitalizma, tranzicija i promena uređenja... Sve to sa ciljem otimanja i pljačke, kakvi eksperimenti, nije to nauka, opet je to rat i genocid. Nazovite to kao akademik pravim imenom da vas narod razume i osvesti se kako bi sačuvali Srbiju.