DOKTOR KON APELUJE NA GRAĐANE: Kritična je popunjenost bolnica, izbegavajte gužve i nosite maske!

EPIDEMIOLOG i član Kriznog štaba za suzbijanje epidemije virusa korona dr Predrag Kon ponovo je apelovao na Beograđane da nose maske i ukazao na to da su bolnice u glavnom gradu takoreći popunjene.

ДОКТОР КОН АПЕЛУЈЕ НА ГРАЂАНЕ: Критична је попуњеност болница, избегавајте гужве и носите маске!

Foto: Tanjug/Vlada Republike Srbije/Slobodan Miljević

On je na svom Fejsbuk profilu savetovao sugrađanima da izbegavaju gužve i mesta na kojima se mogu zaraziti i naglasio da treba da smanje kontakte, pogotovo vikendima kada se ljudi češće druže.

- Beograđani, pomozite zdravstvenim radnicima u Beogradu... kritična je popunjenost bolnica. Opterećenost je ogromna i pomoć je potrebna... U situaciji smo kada će oboleli stanovnici Beograda morati da se eventualno upućuju na lečenje u bolnice po Srbiji... Izbegavajte gužve i mesta gde se možete zaraziti. Izbegavajte i smanjite kontakte. Vikendi su dani češćih kontakata i organizovanih zabava gde se možete zaraziti. Pomozimo jedni drugima, NOSITE MASKE - napisao je Kon.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

NAJBOLJA UTAKMICA NA MUNDIJALU DO SADA! Urugvaj i Zelenortska Ostrva priredili spektakl za pamćenje!