PROGRAM "MOJA PRVA PLATA": Konkurisalo više od 17.000 mladih
09. 11. 2020. u 16:36
ZA projekat "Moja prva plata" uspešno se prijavio 17.081 kandidat za neku od 12.559 pozicija, koju je ponudilo 7.524 poslodavca, saopštila je danas Nacionalna služba za zapošljavanje (NSZ).
Povezane vesti
DEVOJČICA (4) IZ RUMUNIJE UMRLA OD KORONE: U petak je primljena u bolnicu u teškom stanju
ČETVOROGODIŠNjA devojčica sa istoka Rumunije zaražena korona virusom preminula je, saopštila je danas Strateška komunikaciona grupa.
09. 11. 2020. u 15:12
ZIJAH SOKOLOVIĆ ZARAŽEN KORONOM Glumac smešten u bolnicu
JEDAN od najpopularnih glumac na prostoru bivše Jugoslavije, Zijah Sokolović, zaražen je korona virusom, a zbog loše kliničke slike hospitalizovan je pre nekoliko dana u jednoj beogradskoj bolnici.
09. 11. 2020. u 15:06
EPIDEMIOLOŠKA SITUACIJA U KNJAŽEVCU: Desetoro novoobolelih od kovida-19
U KNjAŽEVCU od poslednjeg izveštaja Zavoda za javno zdravlje “Timok” u Zaječaru, od kovida-19 obolelo je još deset osoba, od kojih četiri muškarca i šest žena.
09. 11. 2020. u 14:56
PREMINUO PACIJENT IZ KRUŠEVCA: Epidemiološka situacija u Rasinskom okrugu
JOŠ jedan smrtni slučaj zabeležen je u Rasinskom okrugu, gde je preminuo pacijent iz Kruševca, kod koga je potvrđen KOVID-19.
09. 11. 2020. u 16:10
NAJNOVIJI KORONA PRESEK: Još 1.318 novoobolelih, preminulo 11 osoba
U POSLEDNjA 24 sata na korona virus širom Srbije testirano je 8.397 osoba, njih 1.318 bilo je pozitivno, dok je nažalost preminulo 11 lica.
09. 11. 2020. u 14:51
Najnovije iz rubrike
(MAPE) TEMPERATURA IDE I PREKO 20 STEPENI: Tačno ovog dana sve se menja
DO oko 15. marta vreme će biti stabilno i suvo, a sve je više signala da od sredine meseca sledi promena sinoptike koja bi nas uvela u znatno nestabilniji i hladniji drugi deo mesec, najavljuje meteorolog amater Marko Čubrilo.
09. 03. 2026. u 19:01
HUMANI I OBAVEŠTAJNI RAD U JUŽNIM POKRAJINAMA: Nadežda duboko umešana u širenje nacionalne svesti i pripreme za oružani otpor
DVE godine kasnije, 1905, Nadežda Petrović je napisala svoj dramski tekst Vojvoda Micko Porečanin koji je posvetila istorijskoj ličnosti vojvode Micka Krstića, borca u srpsko–turskim sukobima i učesnika u rusko–turskom ratu 1877/78. godine, koji je nakon zatočeništva u Osmanskom carstvu učestvovao u Ilindenskom ustanku, a kasnije tragično stradao 1909. godine.
09. 03. 2026. u 18:00
MILOŠEVIĆEVO PROROČANSTVO IZ DVEHILJADITE SE OSTVARILO: Živadin Jovanović, nekadašnji ministar spoljnih poslova SRJ
SLOBODAN Milošević, nekadašnji predsednik Srbije, umro je pre 20 godina, 11. marta 2006. u svojoj ćeliji u pritvorskoj jedinici Haškog tribunala.
09. 03. 2026. u 17:31
PREMINULA POSLEDNJA SRPKINJA U GNJILANU: Baka Milena (90) živela sama u trošnoj kući - poznato ko će je sahraniti
BAKA Milena Pavićević, jedina Srpkinja koja je živela u Gnjilanu, preminula je u 90. godini.
09. 03. 2026. u 17:27 >> 17:28
PANEL DISKUSIJA "IZA SAVRŠENOG KROJA I KADRA - PRIČE O SNAZI I ZDRAVLJU" I SPECIJALNA PROJEKCIJA FILMA "COUTURE" 12. MARTA U MTS DVORANI
FILM "Couture" sa Andželinom Džoli u glavnoj ulozi koji je nedavno imao francusku premijeru, a od sada je i na repertoaru domaćih bioskopa, donosi na veliko platno podsticajnu priču o tome kako izgleda svakodnevna hrabrost i borba žena suočenih sa ozbiljnim zdravstvenim i životnim teškoćama, iako iza svetla pozornice sve deluje savršeno.
09. 03. 2026. u 17:08
Milena
06.01.2021. 01:05
Evo da podelim svoje iskustvo sa programom "Moja prva plata". S obzirom da sa diplomom drzavnog ekonomskog fakulteta i dva zavrsena mastera nisam uspela da pronadjem posao u struci, sansu sam videla upravo u ovom programu. Nakon zavrsenog procesa selekcije imala sam tri ponude, dve iz privatnog sektora (racunovodstvene i turisticke agencije) i jednu iz javnog. Kao najbolju opciju za sebe izabrala sam da praksu obavljam u drzavnom preduzecu i samim tim odbila prethodne dve ponude. Naredna dva meseca, koliko je proslo od tada, nisam konkurisala ni za jedno radno mesto jer mi je receno da cekam obavestenje i poziv od NSZ za skapanje ugovora. Dva meseca kasnije doneta je odluka da drzava nema dovoljno sredstava (da za neke struke, ali ne i za ekonomiste). Tako da i pored moje 3 diplome i zelje da radim 9 meseci za zaradu manju od minimalca drzava nema para da to finansira. Iako je poznato da bez veze i politicke knjizice nema posla u javnom sektoru (a sve vise ni u privatnom), mogli su bar ovaj program da realizuju kako treba.