SAM ISTERAO 50 MIGRANATA IZ VIKENDICE: Nesvakidašnji slučaj u Riđici kod Sombora kada je meštanin na svom posedu zatekao neželjene "stanare"
MEŠTANIN sela Riđica kod Sombora, M. V., sam je u sredu iz svoje vikendice isterao oko 50 migranata koji su bukvalno upropastili unutrašnjost celog objekta.
Danima boravili u kući / Foto Privatna arhiva
Istoga dana, oko 20 časova, u ovom selu, pripadnici Policijske uprave Sombora, priveli su i procesuirali veliku grupu migranata. Policija je u četvrtak pojačala i svoje aktivnosti u selu, kao i u okolini, a kako saznaju "Novosti" tako će ostati i narednih dana.
Prisustvo policije, po rečima meštana ovog sela na samoj granici sa Mađarskom u kojem živi nešto više od 1.000 duša, dalo je prve rezultate. Veruju da je situacija sada pod kontrolom srpskih organa reda, i nadaju se da će tako i ostati.
- Policija je juče pojačala prisustvo, što je kod Riđičana dalo pozitivne rezultate, a to je da trenutno migranata u ovom mestu nema - kaže Marko Bundić, sekretar Mesne zajednice.
Žitelji Riđice već mesecima imaju neprijatnosti sa migrantima koji bezbrižno šetaju ovim selom. Na stotine njih svakodnevno prolazi ovim mirnim naseljem i meštani se ne bi žalili da gotovo svakodnevno ne doživljavaju neprijatnosti, da ne ulaze u prazne vikendice i kuće, pa meštani Riđice strahuju za svoju, ali i bezbednost svoje dece i porodica.
Svakodnevno narušavanje reda i mira, kao i neprimereno ponašanje migranata unose strah u domove, pa meštani Riđice očekuju od nadležnih državnih organa da im pruže dugoročniju pomoć u rešavanju ovog problema.
UKRAJINCI OBORILI NOVI RUSKI DRON: Zaprepastili se šta se nalazi u njemu
JEDNOG od prvih dana 2026. godine ukrajinska vojska oborila je ruski dron novog tipa. Identifikovan je kao „Geran-5“, brz i dalekometni dron.
23. 01. 2026. u 12:25
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (4)