PREDLOŽEN POTPUNI PRELAZAK NA ONLAJN NASTAVU: Doktor Kon otkrio još jednu meru o kojoj razmatra Vlada Srbije

EPIDEMIOLOG Predrag Kon izjavio je danas da je predloženo da đaci pređu na onlajn nastavu, posebno kada je reč o srednjim školama.

ПРЕДЛОЖЕН ПОТПУНИ ПРЕЛАЗАК НА ОНЛАЈН НАСТАВУ: Доктор Кон открио још једну меру о којој разматра Влада Србије

Foto: Tanjug/Vlada Republike Srbije/Slobodan Miljević

- Za razliku od virusa gripa gde se virus umnožava i prenosi u porodice, ovde imamo obrnuto - iz porodica se prenosi u škole. Povećava se dešavanje i u školi. Mi smo prethodne nedelje u Beogradu imali osam klastera, a prethodno četiri. Mi smo predložili da se pređe na onlajn nastavu, posebno za srednje škole. To je vreme potrebno da bismo dali predah učenicima i nastavnicima, koji kada se razdvoje, zaustaviće prenos zaraze - istakao je Predrag Kon.

On je pozvao građane da izbegavaju kontakte, a to podrazumeva što manje boravka u prostorijama gde ima puno ljudi.

- Ove mere koje smo mi predložili juče oročene su na dve nedelje, posle svake dve nedelje moraju se preispitati - kazao je Kon.

Kon je rekao da očekuje da će danas ili najkasnije sutra mere biti usvojene.

(Mondo)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

ČOVEK MORA OSTATI NAJVAŽNIJA KARIKA: U Fondaciji Mozzart održan  Serbia AI Security Summit 2026