RUSKI TENKOVI ZA VEĆU BORBENU GOTOVOST SRBIJE Vučić poručio: Cilj nam je da osnažimo našu vojsku i poziciju vojne neutralnosti

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na Instagramu nakon posete niškoj kasarni "Mija Stanimirović".

РУСКИ ТЕНКОВИ ЗА ВЕЋУ БОРБЕНУ ГОТОВОСТ СРБИЈЕ Вучић поручио: Циљ нам је да оснажимо нашу војску и позицију војне неутралности

Foto: Instagram/avucic

- Naš cilj je da još osnažimo našu vojsku i poziciju vojne neutralnosti, kako bismo mogli da odvratimo svakog potencijalnog agresora na našu zemlju. 

- Tenkovi T-72MS koje smo dobili od Rusije značajan sy pomak za našu kopnenu vojsku, doprineće većoj borbenoj gotovosti Vojske Srbije - napisao je predsednik na Instagram nalogu "AVučić". 

Podsetimo, prilikom posete niškoj kasarni, predsednik je najavio i vanredno povećanje plata vojnicima da bi se njihova želja i motivacija za ostankom u vojsci povećala. Uz finansijsku motivaciju, predsednik je istakao da se radi na tome da vojska dobija najpovoljnije kredite za kupovinu stanova.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (25)

Društvena odgovornost kao temelj poslovanja kompanije Meridianbet