PREMINUO KARDIOLOG MILORAD BORZANOVIĆ: Izgubio bitku sa koronom, još jedan sjajni lekar žrtva kovida 19
KARDIOLOG na Institutu za kardiovaskularne bolesti Dedinje Milorad Borzanović preminuo je u Beogradu u 61. godini od posledica zaraze virusom korona.

Foto: Printscreen
Profesor Borzanović bio je načelnik Odeljenja preoperativne pripreme na Klinici za kardiologiju Instituta Dedinje i profesor interne medicine na medicinskim fakultetima u Kosovskoj Mitrovici i Beogradu.
Rođen je 13. maja 1960. godine u Prizrenu, gde je završio osnovnu i srednju školu, a Medicinski fakultet, specijalističke i doktorske studije na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu.
Autor je i koautor više knjiga i udžbenika iz oblasti kardiologije i više od 200 stručnih radova objavljivanih u poznatim medicinskim časopisima u svetu.
Bio je oženjen i otac dvoje dece.
Preporučujemo

MORAMO PRUŽITI RUKU MEDICINI Đerlek: Bez vakcinacije nećemo postići kolektivni imunitet
21. 12. 2020. u 09:23

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

"PACOVI POBEGLI" Kako je Pavković govorio posle hapšenja u Sablji: "Najstrašniji je zatvor u otadžbini! Vojska sa atentatom na Vuka nema ništa"
NEKADAŠNjI načelnik Generalštaba Vojske Jugoslavije general Nebojša Pavković preminuo je danas u Beogradu, u 79. godini.
20. 10. 2025. u 18:59
Komentari (3)