SINOD SPC DONEO ODLUKU: Evo kada će biti izabran novi patrijarh
SEDNICA Svetog Arhijerejskog Sabora Srpske crkve, na kojoj će biti izabran novi patrijarh, zakazana je za 18. februar 2021 godine - saznaju "Novosti".

Patrijaršija i crkva u velini biće u žalosti 40 dana / Foto Ž. Knežević
Ovu odluku doneo je Sveti Arhijerejski Sinod, koji je ovlašćen za zakazivanje zasedanja najvišeg crkvenog tela.
Ovom sednicom, kao najstariji arhijerej, predsedavaće epsikop šabački Lavrentije, koji je bio i na čelu Sabora koji je 2010. godine izabrao vladiku niškog Irineja za poglavara SPC.
Izabranim datumom "crkvena vlada", uprkos pandemiji i vanrednoj situaciji u svetu, ispoštovala je odredbe Ustava SPC koje propisuju da postupak za okončanje izbora novog patrijarha mora biti okončana najdalje do 19. februara 2021.
Članovi Sabora, koji će imati izborni karakter, novog crkvenog poglavara biraće između ukupno 34 mitropolita i episkopa, koliko ih ispunjava uslove da budu birani za patrijarha.
Preporučujemo

MURAL I U VRŠCU: Portret patrijarha Irineja osvanuo na zgradi MZ "Živa Jovanović"
14. 12. 2020. u 15:06

KREMLj OBJAVIO USLOVE ZA SASTANAK PUTINA I ZELENSKOG: Prvo mora ovo da se dogodi!
SUSRET ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog i predsednika Rusije Vladimira Putina je moguć ukoliko delegacije Ukrajine i Rusije postignu određene dogovore, izjavio je portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov u obraćanju novinarima.
17. 05. 2025. u 11:48

AMERIČKI MEDIJI OTKRIVAJU: Rusiju će na pregovorima u Istanbulu predstavljati ova dva zvaničnika
VISOKI bivši zvaničnik Kremlja, koji je želeo da ostane anoniman zbog osetljivosti teme, rekao je da će Rusiju na predstojećim pregovorima u Istanbulu predstavljati ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov i savetnik predsednika za spoljnu politiku, Jurij Ušakov, objavio je list Vašington post.
14. 05. 2025. u 09:19

OSVOJILA EVROSONG: Ko je Srpkinja iz Kladova Teodora Špirić
TEODORA Špirić je zapravo veoma iskusna evrovizijska takmičarka.
18. 05. 2025. u 09:01
Komentari (1)