ISPOVEST NAJMLAĐE KOVID PACIJENTKINJE U BATAJNICI: Ovako je počela moja borba za život
NATAŠA Kostić (23), devojka koja je bila prvi najmlađi pacijent novootvorene kovid bolnice u Batajnici, otkrila je kako su tekli njeni dani borbe sa opasnim virusom.
Foto D. Milovanović
Bila je zdrava i prava, a onda početkom decembra sasvim neočekivano našla se u životnoj bici u kovid bolnici u Batajnici. Nataša Kostić je bila najmlađi pacijent intenzivne nege tek otvorene bolnice, a sada je kod svoje kuće u Velikoj Plani, prošlo je već 10 dana od njenog izlaska iz bolnice.
- Nisam ni bila svesna da sam životno ugrožena. Sve vreme sam bila budna, nisam bila ni u kakvoj komi, ali pola toga se i ne sećam. Svi lekari i sestre su me mazili, pazili, stalno bili oko mene. Znala sam da sam najmlađi pacijent, ali ni u jednom trenutku nisam osetila da je moje stanje bilo tako strašno - priča za “Kurir” Nataša, koja je 6. decembra stigla u Batajnicu iz kovid bolnice u Smederevskoj Palanci, gde je bila poslata iz kovid ambulante u Velikoj Plani.
Nataša je provela šest dana na intenzivnoj, a potom pet na poluintenzivnoj nezi, da bi 17. decembra i ona i njena porodica dočekale radostan dan – izlazak kući.
- Oko mene su bili ljudi i na respiratorima, soba je bila puna, ali uopšte nisam bila svesna ni u kakvom sam stanju, ni šta se zapravo tu dešava. Taj boravak u intenzivnoj izgledao mi je kao normalno ležanje u bolnici. Sad, kad vidim gde sam bila, kad znam u kakvom su zaista stanju bili svi oni ljudi koji su ležali pored mene, sad se tek plašim - priča Nataša, koja nije želela da se objavi njena fotografiju.
Nataša je jedina iz svoje porodice koja je sada imala kovid 19.
- Petoro nas je u kući i niko osim mene nije bio zaražen, niti je imao ikakav simptom. Kako, ne znam, ali je tako - kaže Nataša.
Kada je dobila bitku za život i s intenzivne prešla na poluintenzivnu negu, trebalo je povratiti snagu i načiniti taj prvi korak.
- Zavrtelo mi se u glavi kad je trebalo da napravim prvi korak. A onda, kada sam to uspela, malo pomalo sam išla po sobi i tako sam prohodala - priseća se Nataša, koja jujutru prima injekcije protiv zgrušavanja krvi, kako bi se sprečile eventualne tromboze, koje često ostaju iza korone. Uz to, pije i antibiotike i gomilu vitamina.
- Sada sa osećam dobro, s tim što me i dalje bole mišići, ruke i noge. Malaksala sam i brzo se umaram - priča devojka rođena 1997, koja je pre korone bila zdrava i prava.
A onda je jednu noć dobila temperaturu, glava ju je silno bolela, kao i mišići. Odmah je otišla u kovid ambulantu, gde je najpre bila negativna.
- Vraćena sam kući, ležala sam s temperaturom. Dva dana kasnije bila sam pozitivna i petog dana sam već bila za bolnicu - rekla je Nataša.
(Kurir)
Preporučujemo
DR ADžIĆ VUKIČEVIĆ: Na lečenju 510 pacijenata u kovid bolnici u Batajnici
21. 12. 2020. u 13:19
NA LEČENjU 191 PACIJENT: Za nijansu manje obolelih u Severnobačkom okrugu
11. 12. 2020. u 16:55
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KREMLj REAGOVAO NA ULTIMATUM ZELENSKOG: Uskoro hitan sastanak Putina i Lukašenka
RUSKI predsednik Vladimir Putin i beloruski lider Aleksandar Lukašenko planiraju da se sastanu u bliskoj budućnosti i očekuje se da će razgovarati o ultimatumu koji je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski nedavno uputio Minsku, saopštio je Kremlj.
23. 06. 2026. u 08:02
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
TEŠKA BORBA ZA ŽIVOT NAŠEG SLAVNOG MUZIČARA: "Rak mi grize kosti, proširio se na celo telo, molim vas - pomozite da preživim"
"MOLIM vas, vratite mi onu dobrotu koju sam godinama delio sa vama, donirajte odmah i pomozite mi da preživim."
20. 06. 2026. u 16:23
Komentari (1)