BOLNA ISPOVEST DOKTORA ĐERLEKA: Još sam pod utiskom da sam ubio majku - doneo sam virus u porodicu!
BEZ obzira na to koliko čovek ima godina, kada mu premine majka, sa njom odlazi i deo njegove duše, a rana je još veća ako ne uspe da joj kaže poslednje zbogom.

Foto: Printscreen
Upravo ovakva sudbina zadesila je državnog sekretara u Ministarstvu zdravlja dr Mirsada Đerleka (53) u jeku borbe sa korona virusom. Dr Đerlek navodi da krivi samog sebe za smrt majke, jer joj je lično preneo virus dok još uvek nije znao da je i sam inficiran.
- Najtužniji događaj koji mi se desio tokom pandemije je smrt moje majke i taj dan kad sam je izgubio zbog korone. Najviše me boli što nisam uspeo da je vidim. Na svoju odgovornost sam izašao sa Infektivne klinike kada su mi javili da je transportuju za Klinički centar Kragujevac. Međutim, mimoišli smo se, ona je ušla u crvenu zonu i tu su nam se putevi zauvek razišli. Još sam pod utiskom da sam je ja ubio - kaže dr Đerlek.
- Doneo sam koronu u porodicu iako sam znao da majka spada u rizičnu grupu. Trebalo je da se izolujem, ali ona to ne bi shvatila. Rekla bi mi: „Uhvatio si se tvoje bolnice, nećeš da dođeš da me vidiš”. Što se tiče srećnih trenutaka, to je zasigurno rođenje mog unuka Kana - dodaje.
Na pitanje da li zna kako se zarazio, rekao je:
- U junu sam se zarazio u jedinici za moždani udar u Novom Pazaru. Ne mogu da tvrdim, ali evidentno je da je koronu imao pacijent koga smo reanimirali. U tom trenutku nisam mislio o sebi. Bili smo u blizini od dvadeset santimetara bez zaštitne opreme. Pošto je prošlo nekoliko meseci otkad sam preležao virus, moram da priznam, umoran sam i koncentracija mi nije kao ranije.
(Objektiv)
Preporučujemo

PRESEK OBOLELIH PO GRADOVIMA: Najviše zaraženih virusom korona u ovim mestima u Srbiji
03. 01. 2021. u 15:28

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (1)