NAJTEŽE U GORNJEM I DONJEM BUNIBRODU: Zbog obilnih padavina problemi u velikom broju leskovačkih sela
KIŠA, susnežica i sneg koji u leskovačkom kraju nisu prestajali da padaju u poslednja četiri dana noćas su izazvali velike probleme sa poplavama u velikom broju naseljenih mesta na teritoriji grada.
Foto: J. Stojković
Najteža situacija je u Gornjem i Donjem Bunibrodu gde se, po rečima meštana, izlila Tulovska reka, planinski vodotok koji je i ranije dovodio do poplava ovih i drugih naseljenih mesta. U Donjem Bunibrodu evakuisana je jedna starija osoba iz njenog stambenog objekta. U ovim selima veliki broj dvorišta i podrumskih prostorija je pod vodom, koja na pojedinim mestima dostiže nivo i do jednog metra.
Poplavljeni su i putevi ka Vlasotincu i Grdelici, pa ih je policija, zatvorila na izlazu iz grada. Put ka Vlasotincu zatvoren je kod preduzeća „Novi prom“, koje je pod vodom, kao i ostali objekti u okolini. Preventive radi u ovim mestima je isključena i struja.
Na periferiji Grdelice izlila se Južna Morava. Ona se, kao i prilikom ranijih poplava, izlila na lokalni put i u dvorišta pojedinih domaćinstava.
Problema je bilo i u selu Vinarcu kome je pretila Jablanica, a u naselju Bobište, koje nije zaboravilo poplave od pre 10 godina, zbog izlivanja kanalizacije pojedini domovi u jednoj od ulica su takođe pod vodom. Većini su poplavljena dvorišta, ali meštani tvrde da je voda ušla i u nekoliko kuća.
Članovi Štab za vanredne situacije, čiji su pripadnici cele noći bili na terenu, činili su sve što je u njihovoj moći da umanje potencijalnu štetu. Deluje se po prioritetu, pa pojedina mesta još čekaju pomoć. Najpotrebnije su pumpe za ispumpavanje vode iz poplavljenih naseljenih područja.
Poplave je bilo i u Rudaru i Donjem Stopanju, a pod vodom su i dvorišta i podrumske prostorije i nekoliko desetina domaćinstava u Velikom Trnjanu, Presečini i Šarlincu, dok je Jelašnička reka srušila most koji ovo mesto povezuje sa gradom.
EVAKUACIJA U BOJNIKU
Evakuacija je bilo i u opštini Bojnik. U ovom kraju evakuisano je šest osoba. U bojničkom selu Kacabać evakuisane su dve osobe iz stambenog objekta. U selu Pridvorica dve osobe iz vozila, dok su u Kacabaću takođe evakuisane dve osobe od kojih je jedna nepokretna.
Preporučujemo
BESANA NOĆ U SELU ŠIŠAVA: Poplavljeno dvadeset dvorišta, voda ušla u dve kuće (FOTO)
11. 01. 2021. u 12:12
OD BEOGRADA DO MORA ZA SAMO ČETIRI SATA: Ovako će izgledati novi auto-put do Crne Gore (VIDEO)
SAOBRAĆAJNICA je projektovana sa po dve trake i jednom zaustavnom trakom u svakom smeru, uz predviđenu brzinu od 100 do 120 kilometara na čas.
10. 02. 2026. u 09:21
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)