SVAKO IMA PRAVO DA PRIMI VAKCINU KOJU HOĆE: Predsednik Vučić o imunizaciji stanovništva u Srbiji

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić večeras gostuje u emisiji "Ćirilica", gde govori o tome šta čeka Srbiju sledeće godine.

СВАКО ИМА ПРАВО ДА ПРИМИ ВАКЦИНУ КОЈУ ХОЋЕ: Председник Вучић о имунизацији становништва у Србији

Foto: Hepi/Printskrin

On je naglasio da u regionu niko nije dobio vakcinu sem Srbije, da je ona plaćena i da tako nije bilo ne bismo je sada imali.

- Oslanjali smo se na sebe i sopstvene snage. Počeli smo na vreme time da se bavimo i napravili smo takozvane bilateralne ugovore i sa Fajzerom i sa Rusima. Nadam se da će kineska vakcina koja je registrovana u Kini biti dostupna, ta vakcina je izuzetnog kvaliteta i verovatno najskuplja - kazao je Vučić i dodao da će pisati i kineskom predsedniku ako bude potrebe.

On je naglasio da se sticajem okolnosti niko u njegovoj porodici još nije vakcinisao, iako bi roditelji trebali po broju godina.

Vučić je takođe rekao da svako ima pravo da primi vakcinu koju hoće, i dodao je da su sva cepiva koja su stigla u Srbiju proverena i odlična.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (46)

OBRT: Taker Karlson saopštio udarnu vest