POPLAVLJENA VRANJSKA SELA: Noćas evakuisano stanovništvo, moguća vanredna situacija

TAKOZVANO Kupininsko i Zlatokopačko polje od sinoć su pod vodom. Bedem na Južnoj Moravi je usled obilnih padavina pukao, pa su iz predostrožnosti noćas evakuisani meštani Zlatokopa.

ПОПЛАВЉЕНА ВРАЊСКА СЕЛА: Ноћас евакуисано становништво, могућа ванредна ситуација

Foto: J. Stojković

Od sinoć je za drumski saobraćaj privremeno zatvoreni most kod Ćukovca, kod Železničke stanice i putni pravac Zlatokop - Kupinince - Aleksandrovac.

Trenutno je nivo vodostaja na Južnoj Moravi u ovom delu njenog toka u blagoj stagnaciji. Ekipe za sanaciju štete su na terenu, a do sela Zlatokop je gotovo nemoguće doći

Kako Novosti saznaju danas u 14 sati će biti održana sednica kriznog štaba, na kojoj će se razmatrati uvođenje vanredne situacije u ovom delu Vranja.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

OBRT: Taker Karlson saopštio udarnu vest