HOLOKAUST I GENOCID NAD SRBIMA U NDH: Predavanje Ognjena Karanovića na Jutjub kanalu Kulturnog centra Novog Sada
PREDAVANjE Ognjena Karanovića na temu „Holokaust i genocid nad Srbima u zločinačkoj NDH 1941. godine“ može se pogledati na Jutjub kanalu Kulturnog centra Novog Sada.

Foto: Ognjen Karanović (KCNS)
Posle razgovora o srpsko-hrvatskim odnosima u dvadesetom veku, Ognjen Karanović je održao predavanje o, kako navodi, najtamnijem i najmračnijem periodu u našoj istoriji, godini genocida nad srpskim narodom. Vodeći se izvodima iz knjige „Ustaška zverstva" Arhiva Vojvodine, Arhiva Republike Srpske i Eparhije Bačke SPC, predavač je govorio o neviđenim nepočinstvima.
Naime, genocid je sprovođen kroz brutalna pogubljenja u logorima smrti, masovna ubistva, deportacije, etnička čišćenja i prisilna preobraćanja u rimokatoličku konfesiju. Vodeći se nacističkom teorijom o rasama i velikohrvatskom ideologijom, namera NDH bila je da očisti državu od Srba i Jevreja.
Ovo predavanje sadrži i zapise svedočanstva učesnika i posmatrača i brutalne opise mučenja žene i dece, stoga se ne preporučuje mlađima od 18 godina.

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (2)