"CILJ JE VAKCINISATI 3 MILIONA LJUDI" - Kon: Mislim da poreklo vakcine neće biti prepreka za putovanja
DINAMIKA vakcinacije je dobra, konstatovao je danas epidemiolog dr Predrag Kon, dodajući da je cilj da se dostigne brojka od 80.000 vakcinacija koja može dnevno da se obavi, kako bi se što pre dostigao "bedem imuniteta".
Foto: Printskrin Kurir TV
- Dinamika vakcinacije je dobra, sada kreće i davanje druge doze, uz paralelno vakcinisanje prvom. Stiglo je još 8.000 Fajzerovih vakcina, prva komponenta ruske vakcine, a očekujemo i "Sinofarm", pa ćemo imati veće količine vakcina, a onda će i broj poziva za prvu dozu da se poveća - rekao je Kon.
On je naveo da je cilj da se dostigne broj od 80.000 vakcinaija koje bi mogle ukupno dnevno da se izvrše, računajući davanje i prve i druge doze, kako bi se što pre dostigao bedem imuntiteta koji je preko potreban.
-Cilj je da vakcinišemo do tri miliona ljudi. Već sam rekao da nam 1,5 miliona vakcinisanih obezbeđuje nešto bolju situaciju, a tri miliona je željeni broj koji bi smanjio prisustvo virusa na pojedinačne slučajeve - rekao je Kon.
On je naveo i da lično misli da poreklo vakcine neće biti prepreka za putovanja.
Preporučujemo
ZVEZDAŠI SU OVO ČEKALI, OGLASIO SE DR KON: Evo šta je rekao o utakmici Zvezde i Milana
09. 02. 2021. u 11:06
ZAVRŠENA SEDNICA KRIZNOG ŠTABA: Ništa od popuštanja, mere ostaju na stazi
09. 02. 2021. u 10:53
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)