NEVEROVATNE BROJKE U BEOGRADU! Čak 400.000 vakcinisanih u prestonici, izdat važan apel za građane koji čekaju revakcinaciju
U BEOGRADU je dato 400.000 doza vakcina protiv virusa korona, izjavio je gradski sekretar Darko Glavaš i ponovo apelovao na sve koji su primili prvu dozu vakcine, da se ne opuštaju, već da nastave da se pridržavaju svih mera, jer se situacija pogoršava i raste broj zaraženih.

Foto: M. Anđela
- Ponosan sam na to što je 400.000 doza, prvih ili drugih, jedne od četiri vakcine koje imamo, dato do sada u Beogradu. To još nije dovoljno da bi se stekao kolektivni imunitet, ali nastavljamo sa imunizacijom - rekao je Glavaš za Tanjug na punktu za vakcinaciju u Belekspocentru.
Na tom punktu ovih dana građani primaju vakcinu "AstraZeneka", koja je u nedelju stigla u Srbiju.
- Sada se polako spremamo za proces revakcinacije u ovoj hali, u Belekspocentru, dok, praktično, na Sajmu sada kreće drugi krug vakcinacije, jer tamo završavamo sa prvim krugom revakcinacije, odnosno sa aplikacijom druge doze - rekao je Glavaš.
Podsetio je da za vakcine "Sinofarm", "Sputnjik V" i "Fajzer" aplikovanje druge doze sledi posle 21 dan, dok je za "AstraZeneku" period do druge doze, duži, 12 nedelja.
Glavaš je dodao i da se svim građanima koji su vakcinisani na punktovima u Beogradu dele flajeri sa osnovnim informacijama o tome šta se može očekivati nakon vakcine, gde mogu potražiti eventualnu pomoć...
- To je urađeno kako bi se dodatno informisali građani i kako bismo rešili niz nedoumica, jer je primećeno da jedan broj sugrađana, kada primi prvu dozu vakcine, već polako skida zaštitnu opremu, što nikako ne sme da se radi. Počinju da se dešavaju rizični kontatki - upozorio je Glavaš.
U prilog tome, govore i brojke, koje proteklih dana rastu - i broj zaraženih, i prvih pregleda i hospitalizovanih.
Preporučujemo

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

UŠAO U RAKU POSLE SPUŠTANjA KOVČEGA: Sin se oprostio od Halida Bešlića (FOTO)
OPROŠTAJ u Sarajevu od legende narodne muzike, pevača Halida Bešlića.
13. 10. 2025. u 15:50
Komentari (1)