ČEKAJU NAS DVE SEDNICE KRIZNOG ŠTABA - Ružić: Do petka srednjoškolci onlajn, za kasnije će se videti!
MINISTAR prosvete Srbije Branko Ružić izjavio je danas da je odluka da srednjoškolci pređu na onlajn nastavu od 8. do 12. marta jedna od mera koja treba da pomogne da se spreči dalje širenje korona virusa.
Branko Ružić / Foto Tanjug
Ružić je, gostujući na TV Prva, rekao da je plan da do petka nastava bude onlajn u srednjim školama, a za kasnije će se videti, jer u toku sedmice biće održane dve sednice Kriznog štaba.
On je naveo da je procenat zaraženih među zaposlenima u školama dva odsto i naglasio da broj zaraženih u školama nije alarmantan, mada je u povećanu od Sretenja, 15. februara.
Ružić je ponovio da obrazovni sistem nije mesto gde dolazi do transimisije korona virusa i da pojedina deca očigledno bivaju zaražena negde van nastave, bilo da prisustvuju žurkama ili sede u kafićima.
Ukazao je i da je potrebno naći balans između očuvanja zdravlja i ekonomije i ocenio da je frapantna neodgovornost ne malog dela građana koji prave žurke i doprinose da se zaraza širi.
Preporučujemo
MINISTAR RUŽIĆ O NOVIM UDžBENICIMA: Biće spremni za školsku 2022/2023
03. 03. 2021. u 15:50
PROBA MALE MATURE 26. I 27. MARTA: Na klasičan način, uz poštovanje epidemioloških mera
03. 03. 2021. u 13:58
RUŽIĆ PREDLOŽIO: "Dara iz Jasenovca" da uđe u program za srednje škole
02. 03. 2021. u 09:40
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)