Politika
BOŽIĆ EU DEMOKRATAMA: Srbija nije ničija kolonija, niti će ikada biti
25. 06. 2026. u 21:34
UZELAC: Umesto pitanja i argumenata blokaderi samo prete i presuđuju
25. 06. 2026. u 20:20
Tenis
MASKE SU PALE! Otkriveno šta Novak Đoković misli o Janiku Sineru! (FOTO)
25. 06. 2026. u 17:01
Fudbal
uživoPRENOS, EKVADOR - NEMAČKA: Pauza za osveženje spasila Nemce?
25. 06. 2026. u 20:01 >> 22:39
ranko75
10.03.2021. 05:33
To je paganski obicaj koji je preziveo kao kompromis jer mnogi ne bi primili hriscanstvo da im nisu ostavili neki mio njima obicaj. Nama srbima su tako ostavili badnjak, to jest secenje i paljenje badnjaka. Drugi pravoslavci ga nemaju za Bozic, a maslenicu kao oprost od zime i docek proleca je samokod rusa, belorusa i ukrainaca jer su pravoslavlje primili kada nisu bili odvojene nacije. Gruzini, grci i mi je nemamo.