UGLJANIN IZGUBIO SVAKI KOMPAS! Doktor Đerlek odgovorio na sumanute teorije zavere koje širi lider SDA
SULEJMAN Ugljanin, lider SDA Sandžaka, koji je i ranije davao kontroverzne izjave u vezi sa korona virusom, ponovo je šokirao javnost tako što je nedgovorno pozvao građane da se uprkos pandemiji korona virusa druže bez maski i putuju, te da, kako je rekao, svojim kostima prepuste da proizvode antitela!
Foto: Tanjug/Rade Prelić/Odeljenje za informisanje gradske uprave Novi Pazar/Senad Župljanin
Dr Mirsad Đerlek, državni sekretar u ministarstvu zdravlja kaže da su ovakve izjave izuzetno opasne, jer, bez obzira na to što Ugljanin ima mnogo manju podršku nego ranije u Novom Pazaru, Sjenici i Tutinu, naša država je u vrlo teškoj situaciji što se epidemije tiče, te svaka javno izgovorena reč nosi težinu.
- Ugljanin pokušava da svoj politički krah nadomesti neozbiljnim izjavama kako bi stekao jeftine političke poene. Očigledno je da je izgubio svaki kompas. On ovakvim izjavama direktno utiče na zdravlje i živote ljudi koji žive u tom delu Srbije. U situaciji kada smo u ovom kraju prošle godine imali scenario koji niko živi ne bi poželeo da se ponovi, on izgovara gluposti i javno poziva ljude da se ne pridržavaju epidemioloških mera. Ljudi u Novom Pazaru, Sjenici i Tutinu su uplašeni i zbunjeni upravo zbog dezinformacija na društvenim mrežama, kao i zbog ovakvih izjava koje su medicinski potpuno neosnovane i opasne. Ovakvo širenje panike i dezinformacija trebalo bi podvesti pod krivično delo i država bi one koji ih izgovaraju trebalo pod hitno da sankcioniše - izričit je Đerlek.
Podsetimo, Ugljanin je novinarima nakon sastanka sa odlazećim ambasadorom Turske u Srbiji Tandžuom Bilgičem govorio o korona virusu.
- Prva dilema može biti - hoće li građani da iskoriste svoje osnovno ljudsko pravo da se prirodnim putem imunizuju, da njihove kosti proizvode antitela i da se štite od virusa. To je njihovo osnovno pravo. Svaki čovek u svom organizmu ima laboratoriju... Ili, drugo, da se veštački imunizuju. Oni koji hoće da se prirodnim putem imunizuju, treba da putuju, da se rekreiraju, da se smeju, da se obilaze, da žive slobodnim životom, da jačaju svoj imunitet na taj način i da dišu punim plućima, bez maske, naravno - rekao je Ugljanin.
Inače, ovo nije prvi put da Ugljanin svojim stavovima pravi zabunu među ljudima. On je u julu mesecu ocenio da se sa nošenjem maski povećao i broj smrtnih slučajeva.
- Tek kada su počele maske da se koriste povećao se broj smrtnosti. A zašto? Možda je neko u tim maskama, na svaku stotu stavio malo virusa ili nekog bojnog otrova i napravio nam problem ovde - rekao je Ugljanin.
Preporučujemo
NAJNOVIJI KORONA PRESEK: Preminulo 36 pacijenata, 5.475 novozaraženih
23. 03. 2021. u 15:03
DOKTORKA JOVANOVIĆ OTKRILA: Ima li u Srbiji južnoafričkog i brazilskog soja korone
23. 03. 2021. u 14:02
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KREMLj REAGOVAO NA ULTIMATUM ZELENSKOG: Uskoro hitan sastanak Putina i Lukašenka
RUSKI predsednik Vladimir Putin i beloruski lider Aleksandar Lukašenko planiraju da se sastanu u bliskoj budućnosti i očekuje se da će razgovarati o ultimatumu koji je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski nedavno uputio Minsku, saopštio je Kremlj.
23. 06. 2026. u 08:02
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (2)