NERASKIDIVE VEZE DVA NARODA POTVRĐENE U ZAJEDNIČKIM STRADANJIMA: Predsednik Vučić čestitao Pesah jevrejskoj zajednici
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić uputio je čestitku rabinu Isaku Asielu i jevrejskoj zajednici u Srbiji, povodom praznika Pesah, saopšteno je iz Predsedništva.

D.Milovanović
Vučić je naveo da pripadnicima jevrejske zajednice "želi da sećanje na izbavljenje jevrejskog naroda bude večno nadahnuće i nepresušni izvor duhovne snage i radosti"
- Duhovna snaga i kultura Jevreja je uzidana u temelje evropske civilizacije i srpske kulture. Ona nepokolebljivo svedoči o neraskidivim vezama naša dva naroda, potvrđenim u zajedničkim stradanjima u dvadesetom veku. Želim da Pesah proslavite sa obiljem duhovne radosti i svakog dobra - navodi se u čestitki predsednika Vučića.
Preporučujemo

HADžIFEJZOVIĆ PRIZNAO: Vučić je u Sarajevu pobedio 3:0, a u Beogradu 6:0 (VIDEO)
28. 03. 2021. u 11:52

VUČIĆ SE OBRAĆA NACIJI: Predsednik u ponedeljak gostuje u emisiji "Ćirilica"
27. 03. 2021. u 20:01

VUČIĆ U POSETI ŠAPCU: Auto-put Ruma-Šabac i most preko Save gotovi do 2023. godine
27. 03. 2021. u 13:54

POKREĆE PITANjE SA KOMŠIJAMA: Srbija će zakazati samit sa predstavnicima BiH
27. 03. 2021. u 12:03

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

"PACOVI POBEGLI" Kako je Pavković govorio posle hapšenja u Sablji: "Najstrašniji je zatvor u otadžbini! Vojska sa atentatom na Vuka nema ništa"
NEKADAŠNjI načelnik Generalštaba Vojske Jugoslavije general Nebojša Pavković preminuo je danas u Beogradu, u 79. godini.
20. 10. 2025. u 18:59
Komentari (25)