KAKO SE "PANCIR" PREVRNUO KOD OSTRUŽNICE? Da li su ljudski faktor, ili tehnička greška uzrok nesvakidašnjeg incidenta
10. 04. 2021. u 07:13
BORBENO vozilo "kamaz" raketnog sistema PVO "Pancir S1" Vojske Srbije prevrnulo se juče ujutru u 7.30 u blizini Ostružničkog mosta kod isključenja za Obrenovac, a jedan vojnik zadobio je lakše telesne povrede.
Povezane vesti
LAZANSKI SAOPŠTIO SJAJNE VESTI: Strana zemlja kupuje srpsko oklopno vozilo "Lazar 3"
TURKMENISTAN je prva strana država koja je kupila srpsko borbeno oklopno vozilo "Lazar 3".
22. 03. 2021. u 17:56
NOVI "LAZARI 3" STIŽU U VOJSKU SRBIJE: Ministar Stefanović obišao proizvodne pogone u Velikoj Plani
POTPREDSEDNIK Vlade i ministar odbrane dr Nebojša Stefanović prisustvovao je danas potpisivanju ugovora Ministarstva odbrane sa preduzećem „Jugoimport-SDPR“ za nabavku oklopnih borbenih vozila 8x8 „Lazar 3“.
20. 03. 2021. u 14:24
Najnovije iz rubrike
NAJNOVIJI BROJ SRPSKOG KOMAPSA DONOSI: Otrovna Kampanja - Kako je Vučić postao arhetipsko zlo
SUTRANA na kisocima najnoviji broj "Srpskog Kompasa". Ne propustite nove intervjue, analize i priče koje oblikuju razumevanje savremenog sveta i srpskog društva.
24. 06. 2026. u 20:36
NESTAO ZLATAN IZ SELEVCA: Porodica moli za pomoć (FOTO)
ZLATAN Lazić nestao je u četvrtak popodne, kada je poslednji put viđen u Selevcu, na putu prema Klenovcu. Od tada mu se gubi svaki trag.
24. 06. 2026. u 20:07
POGLEDAJTE - FK-3 ČUVA NEBO SRBIJE: Srpski raketaši na obuci (FOTO/VIDEO)
DIVIZION 250. raketne brigade za protivvazduhoplovna dejstva, naoružan raketnim sistemom FK-3, prolazi intenzivnu obuku za realizaciju zadataka zaštite vazdušnog prostora Srbije, saopštilo je danas Minisarstvo odbrane.
24. 06. 2026. u 18:22
Pecaroš iz Srbije sat vremena VISIO NA DRVETU BEŽEĆI OD MEDVEDA: "Krenuo na Jasenicu u ribolov, a onda sam čuo urlanje"
"Predeo je malo divlji i često sam tamo na reci. Jednog dana sam otišao u ribolov, a za mamce koristim crve iz trulih panjeva."
24. 06. 2026. u 18:00
RHMZ IZDAO HITNO UPOZORENJE: Beograd na udaru
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je danas hitno upozorenje za područje Beograda na izražene grmljavinske procese.
24. 06. 2026. u 16:13
PETAR
10.04.2021. 08:06
TREBA ISPITATI DETALJNO,KAD SU USPELI NA OVOM MESTU NA RAVNOM I LEPOM PUTU DA PREVRNE,A KAKO CE U RATNIM USLOVIMA I VAN ASVALTE U NEKU NEDODIJU
Šator
10.04.2021. 09:27
Ко ради тај и гријеши.... Али да се грешке исправљају, а најбоље кад се учи на туђим... Наравно, овотреба санкционисаати ако је било пропуста, мада није за скидање глава по вертикали... Мада, ако се понавља онда ни такве захвате не треба избјегавати. Још из Месопотамије је познат принцип: ко ради добро награђуј, ко лоше кажњавај и одстрањуј... И онда за резултат не треба да бринеш...
Zoki
10.04.2021. 09:33
Eh,zar treba i moment razmisljati,naravno ukoliko se poznaje mentalitet Balkanca.Konvoj ovakvog tipa vodi komandno vozilo koje odredjuje brzinu ,putanju i obezbedjenje.Takvi konvoji voze se skoro uvek nocu iz vise razloga....ek ko bi ustao tako rano, prestrasno,sta se sve moglo desiti
Šator
10.04.2021. 09:35
Ко ради тај и гријеши.... Али да се грешке исправљају, а најбоље кад се учи на туђим... Наравно, овотреба санкционисаати ако је било пропуста, мада није за скидање глава по вертикали... Мада, ако се понавља онда ни такве захвате не треба избјегавати. Још из Месопотамије је познат принцип: ко ради добро награђуј, ко лоше кажњавај и одстрањуј... И онда за резултат не треба да бринеш...
Goran
10.04.2021. 09:37
Ni vozače nemamo šta reći...
retroaktivan
10.04.2021. 09:39
I sta nam ovo govori. Da su vjerovatno kasnili, i da su onda vozili brze i eto tako to.
Srki
10.04.2021. 09:49
Prevrnuo ga je jer je isao brzo. Na tom vozilu je teret visoko i lakse je za prevrtanje zato treba voditi racun. Tu gde je prevrnut su radovi na putu,postoje znakovi. Na tom putu vozila se krecu zbog radova levom saobraćajnom trakom prema Orlovaci. Tu gde je prevrnut treba da se vrate u desnu saobracajnu traku i tu je nastao problem jer je prebrzo za to vozilo usao prestrojavanje. Ko tu prolazi svaki dan zna o cemu pricam.
Vuk
10.04.2021. 10:59
Саботажа
NEKO IZ MASE
10.04.2021. 11:47
Преврнуло се возило, дешава се- Али којем мозгу из састава Војске је пало на памет да возило које се креће ван борбене ситуације буде наоружано бојевим ракетама? Па замислите да се крене са гвоздикама из Бачке Тополе, са пројектилима и барутним пуњењем у цеви ради извршења гађања на Пасуљанске ливаде. То се ни у рату не ради. Лансери и оруђа се пуне бојевим средствима пред извршење гађања, и у миру и у рату. А штета, штета је немерљива, материјална, морална. БРУКА...
PANTELIJA
10.04.2021. 15:05
Дуго вам је и трајао. Како ли би сте тек скрљали С-400.
miki
10.04.2021. 18:58
Neko mora da ogovara. Nema zataskavanja !! uzeli jedan divizon pancira, 6 orudja. jedan pancir unistili na autoputu. Ostalo 5 orudja. Prosto neverovatno. Kamaz ima snage, ali tu je radar, oruzije, rakete, sistemi. protiv fizike se ne moze.