AKO STE KUPILI OVE KABLOVE ODMAH IH VRATITE: Povučeni sa srpskog tržišta zato što su opasni
JOŠ jedan proizvod je povučen sa našeg tržišta, a ovoga puta reč je o proizvodu kompanije Sony.

Foto: Depositphotos
Kako je upozorio NEPRO, postoji mogućnost od hemijskog rizika.
Povučeni su kablovi i adapter koji su deo TEOS Workplace solution-a Sony. Kablovi i adapter model TEP-TX5 koriste se za profesionalnu upotrebu. Ovi uređaji se sastoje od Andorid plejera (glavni elektronski proizvod koji može da radi preko bežične LAN i Bluetooth konekcije), jednog ili više pratećih eksternih kablova, daljinskog upravljača i DC 2V 5A adaptera.
Kako je navedeno na sajtu sistema za uzbunjivanje o nebezbednim proizvodima Ministarstva trgovine (NEPRO), razlog povlačenja je to što uređaji mogu da sadrže sledeće supstance u količinama koje prelaze ograničenja i to: bis (2-etilheksi) ftalat, kadmijum i olovo i na taj način mogu da ugroze zdravlje i bezbednost potrošača i drugih korisnika.
Pozivaju se potrošači da vrate proizvod i zamene za drugi.
Preporučujemo

RAZMENA STUDENATA I PRISTUP ARHIVI: Filološki fakultet i Ruski dom potpisali sporzaum
14. 04. 2021. u 09:51

VOZAČI, OPREZ! Ovaj prekršaj vodi vas direktno u pritvor, a kazne su milionske
14. 04. 2021. u 08:45

ŠPANIJA PROGLASILA VANREDNO STANjE
MINISTARSTVO unutrašnjih poslova Španije proglasilo je vanredno stanje nakon današnjeg nestanka struje.
28. 04. 2025. u 21:32

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

ZVANIČNO - RAZVELA SE GAGA: Proces dug 13 meseci, PROMENILA prezime, a Toni ima novu devojku i to milionerku
PAPIRI za razvod pevačice Dragane Mirković i Tonija Bijelića su potpisani, a brakorazvodni postupak je okončan posle nešto više od godinu dana.
29. 04. 2025. u 14:20 >> 14:21
Komentari (2)