UŽIVAJTE NAREDNIH DANA JER NAM OPET STIŽE PREOKRET: Meteorolog otkrio kakvo nas vreme čeka za vikend ali i sledeće nedelje
U SUBOTU i nedelju u Srbiji će biti sunčano i umereno toplo vreme, sa temperaturama oko 15. podeoka u subotu, odnosno oko 20. u nedelju. U jutarnjim satima moguć je i slab prizemni mraz, najavio je meteorolog Đorđe Đurić najavljujući vreme za narednu nedelju.
Foto: Printskrin
Prema njegovoj prognozi, u ponedeljak nas očekuje slično vreme.
- Onda u ponedeljak nakon vedrog jutra tokom dana će doći do postepenog povećanja oblačnosti. Ali i u ponedeljak očekujemo do 20 stepeni -objasnio je.
Dalje nas, navodi Đurić, očekuje promena vremena sa zahlađenjem. Navodi i da se ne očekuje drastično spuštanje temperature.
- Onda od utorka do četvrtka biće promenljivo oblačno, povremeno sa pljuskovima i kišom sa grmljavinom. Temperature će i dalje ostati između 15 i 22 stepena. To znači da će biti umereno toplo, samo sa padavinama u većem delu Srbije - prognozira.
Nova izvesna promena očekuje se već u petak. Današnji podaci sugerišu da će vreme u petak i za vikend biti stabilno i suvo.
- Nakon toga u petak, subotu i nedelju bi trebalo da bude suvo, pretežno sunčano sa temperaturom oko i malo preko 20 stepeni - kazao je navodeći da je reč o gruboj proceni.
- Ono što je sigurnije jeste da bi posle tog perioda od utorka do četvrtka usledilo stabilno i sunčanije vreme za Veliki petak i za vikend.
(Telegraf)
Preporučujemo
OPET KIŠA: Danas hladnije u celoj Srbiji, a evo kada se očekuje prestanak padavina
23. 04. 2021. u 07:05
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)